Żywe Drogi Krzyżowe

Droga Krzyżowa podzielona jest między 14 osób – codziennie przez cały miesiąc jedna osoba rozważa wyznaczoną stację. Dla Kościoła powszechnego stowarzyszenie ŻDK erygował już w 1901 roku papież Leon XIII.

Nad Wisłą zostały zaszczepione przez bernardynów z Rzeszowa, gdzie w 2004 roku powstały pierwsze wspólnoty. Dziś w całej Polsce (m.in. Zamość, Wrocław, Białystok, Szczecin, Radom) jest kilkaset Żywych Dróg Krzyżowych, a to oznacza, że każdego dnia kilka tysięcy osób rozważa poszczególne wydarzenia z męki Jezusa Chrystusa. W Brzozowej działa dwie żywe Drogi Krzyżowe, założone przez p. Ludmiłę Wójcik.

Pierwsza

1. Wójcik Ludmiła – zelator