Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Ks. Boduch o Brzozowej

Podczas świętowania jubileuszu 800-lecia istnienia Brzozowej w 2015 r. nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy ku czci ks. Józefa Boducha. Tablica ta umieszczona jest na frontowej ścianie Szkoły Podstawowej w Brzozowej. Warto nadmienić, że Ksiądz Boduch uratował w 1944 r. wieś od spalenia i około 100 mieszkańców wioski od rozstrzelania. Dlatego też wdzięczni mieszkańcy spłacili dług swojemu wybawcy. Poniżej fragment pamiętnika ks. Józefa Boducha.

Czytaj więcej: Ks. Boduch o Brzozowej

Gość Niedzielny - XII 1996

  1. ŚW. MIKOŁAJ W BRZOZOWEJ" - artykuł w Gościu Niedzielnym po odpuście Parafialnym ku czci św. Mikołaja Biskupa w 1996r. z udziałem Księdza Biskupa Ordynariusza Józefa Życińskiego

Ten może trochę wieloznaczny tytuł uzasadnię. Po pierwsze parafia w tej miejscowości funkcjonuje pod wezwaniem św. Mikołaja. Po drugie - jak powiedział bp. Józef Życiński - Przewodniczący liturgii i głoszący homilie na uroczystości Odpustowej. „To w tej Parafii - do wspólnoty tej św. Mikołaj przyszedł kilka miesięcy wcześniej niż do innych, czyniąc proboszczem ks. Stanisława Wojtasa”. Brzozowa to dość stara wieś w pobliżu Zakliczyna n/D. Stary słownik geograficzny z 1880 r. podaje, ze jest powierzchniowo rozległa na 2579 morgach. Znajdowały się tam 292 domostwa, w których mieszkało 1682 osoby. Poza tym wtedy znajdować się tam miała jednoklasowa szkoła i gminna kasa pożyczkowa.

Czytaj więcej: Gość Niedzielny - XII 1996

MISJE DZISIAJ, NR 6 (2004) STR. III i IV

MISYJNY DUCH W PARAFII BRZOZOWA

Parafia Brzozowa chociaż mała liczebnie, gdyż tworzy ją zaledwie ok. 900 wiernych, jest tradycyjnie bardzo pobożna. Może dlatego, że są to ludzie ciężko pracujący na roli i wyznający zasadę: „Bez Boga ani do proga". Cechuje ich wielki szacu­nek dla kapłaństwa, którego wyra­zem jest m. in. modlitwa za kapła­nów, misjonarzy, kraje misyjne i o nowe powołania kapłańskie, za­konne i misyjne.

Czytaj więcej: MISJE DZISIAJ, NR 6 (2004) STR. III i IV

Zespół Misyjny "Wschód" pisze o nas

W czerwcu 2017 r. w naszej parafii gościliśmy przedstawicieli Zespołu Misyjnego "Wschód", którzy tak opisują pobyt u nas - kliknij tutaj...

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.