Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

wielki post 2020 baner

Święto Wniebowzięcia NMP

15 DSC 5799W środę, 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia NMP nasi rolnicy przynieśli do świątyni wieńce dożynkowe – dwa z Policht oraz jeden z Brzozowej. Gospodynie złożyły na ołtarzu Pańskim chleb upieczony z tegorocznych ziaren jako wyraz wdzięczności Bogu za zebrane plony i otrzymane łaski. Ks. Proboszcz poświęcił wieńce oraz bukiety z ziół i kwiatów, które – według wierzeń - mają chronić od chorób. 

W tym dniu po wszystkich Mszach św. członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozdawali bukieciki z ziół i kwiatów. W Polsce święto Wniebowzięcia NMP określa się mianem święta Matki Bożej Zielnej. Stało się tak na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty. Poświęca się więc tego dnia kwiaty, zioła i kłosy zbóż, wierząc, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Rozdając bukieciki, członkowie POAK zbierali ofiary na leczenie chorego na białaczkę Kamila z Faściszowej. Parafianie i goście szczodrze otworzyli swoje serca. W imieniu Kamila i jego rodziny dziękujemy wszystkim ofiarodawcom: Bóg Wam zapłać! 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć: zobacz>>

Odsłony: 327

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2020 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.