Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Trzej Mędrcy u żłóbka

DSC 5098Mroźna i śnieżna aura w dniu Objawienia Pańskiego 2019 roku na pewno nie przypominała tej, w której dane było podróżować Monarchom do Betlejem przed dwoma tysiącami lat. Nie przeszkodziła ona jednak w uroczystym przeżyciu tego Święta w parafii Brzozowa.

W zimową scenerię świetnie wpisał się orszak, który przeszedł przez wieś. Zacni monarchowie: Krzysztof Gajczowski z Policht, Ryszard Bartosik z Brzozowej i król Paweł z giermkiem panią Gabrielą jechali wierzchem i w bryczkach z południa, wschodu i zachodu parafii i tradycyjnie już, spotkali się u zbiegu dróg Polichty – Brzozowa w centrum parafii.  Tam ksiądz Sebastian Piech odczytał ewangelię o Mędrcach ze wschodu. Następnie cały barwny korowód, ubezpieczany przez miejscową Ochotnicza Straż Pożarną i policję udał się do kościoła. W drzwiach świątyni powitali ich ks. proboszcz Stanisław Wojtas wraz z ks. wikarym. Gospodarz parafii podkreślił doniosłość wydarzenia, podziękował wszystkim uczestnikom, a następnie,  przy wtórze kapeli, którą tworzyli: Kazimierz Buratowski, Ryszard Wójcik, Janusz Wojtanowicz i Janusz Hekłowski z głośnym śpiewem, królowie weszli do świątyni,pokłonili się Jezusowi, złożyli dary i rozpoczęto  Eucharystię.

Konno paradowali jeźdźcy: Barbara Kaczmarczyk z Siemiechowa, Patrycja Kolpa z Łowczówka, pan Paweł z panią Gabrielą z Tarnowa, Tadeusz Nadolnik z Brzozowej, Mariusz Hekowski z Siemiechowa i huzar z Węgier, który przybył aż spod Budapesztu by uczestniczyć w tym religijnym pochodnie. Śpiewaków na platformie przewoził Marek Mrozik. Stajnie dla konia z Węgier użyczył Józef Gniadek.

Zaprzęgami powozili: Krzysztof Kolano, Łabuz Wiesław, Nadolnik Zbigniew. Pięknie prezentowali się młodzi strażacy, gospodynie z Policht w strojach ludowych, dzieci w strojach krakowskich i przebraniach kolędniczych. Zdjęcia robił Zbigniew Gotfryd. Przedsięwzięciu towarzyszyły media: Tarnowska TV i Gość Niedzielny. Organizacją zajął się Bolesław Buratowski. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Orszaku oraz uczestnikom serdecznie dziękuję. Tekst: B. Buratowski

Cała fotorelacja – zobacz…

Odsłony: 859

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2021 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.