Zapraszamy na pielgrzymkę do Starego Sącza

pielgstsacSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Starego Sącza, organizowanej przez Akcję Katolicką z naszego dekanatu, z okazji rozpoczęcia w naszej diecezji peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II - patrona Akcji Katolickiej. Pielgrzymka zaplanowana jest na sobotę 18 maja 2019 r.

Jest to szczególne wydarzenie, ponieważ jesienią w parafiach dekanatu Zakliczyn, w których funkcjonują odziały Akcji Katolickiej - w naszej również, będziemy gościć obraz i relikwie. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu zostaną podane w późniejszym terminie. Program uroczystości, zamieszczony na stronie Akcji Katolickiej, jest następujący:

9.30 – Przyjazd i zawiązanie wspólnoty przy Ołtarzu Papieskim

10.10 – Słowo powitania wypowiedziane przez asystenta AK DT ks. dra Jana BARTOSZKA

10.15 – „Jan Paweł II – droga do świętości” wykład Ks. Prałat Sławomira ODERA, postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II

11.00 – Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią JE ks. bpa Andrzeja JEŻA, Pasterza Diecezji Tarnowskiej

12.30 – Agapa

13.15 – Program słowo-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II

13.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

14.00 – Zakończenie spotkania.

Realizacja własnego programu.

Zapisy i bliższe informacje u p. Krystyny Gotfryd do 7 maja 2019 r.