Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

W budynku kościoła

 

 

OBOWIĄZKOWE maseczki

 

lub

 

dystans społeczny (2 m).

Pielgrzymka Członków POAK do Starego Sącza

21 60364040 2302953870027353 7435844362367401984 nW sobotę, 18 maja 2019 roku, pielgrzymką do Starego Sącza członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, wspólnie z rodzinami rozpoczęli przygotowania do jubileuszu 25 – lecia istnienia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej po reaktywacji w 1995 roku. W tym dniu przypadała również 99 rocznica urodzin naszego Patrona świętego Jana Pawła II. Wspólne spotkanie formacyjne rozpoczęło się o godz. 9.30 przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 11.00 pielgrzymi wzięli udział we Mszy Świętej koncelebrowanej wraz z księżmi asystentami, której przewodniczył i homilię wygłosił JE Ksiądz Biskup Andrzej Jeż, Pasterz Diecezji Tarnowskiej.

 

Tym wydarzeniem rozpoczęto w naszej diecezji peregrynację obrazu i relikwii świętego Jana Pawła II po Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Peregrynacja zakończy się rok później, 18 maja 2020, w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, w parafii błogosławionej Karoliny Kózkówny w Tarnowie. W ten sposób złączą się dwie daty i dwa miejsca związane z naszym Patronem, które mogą stanowić swoistą klamrę nawiedzenia obrazu i relikwii Świętego w POAK.

Zgromadzeni w Starym Sączu modlili się w intencji poszczególnych POAK, za naszego Pasterza Biskupa Andrzeja, biskupów pomocniczych, asystentów parafialnych i dekanalnych, a także w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej oraz działającego w ramach Akcji Katolickiej Uniwersytetu Jana Pawła II.

Członkowie Akcji Katolickiej z Brzozowej, Siemiechowa i Janowic pielgrzymowali wspólnym autokarem, a opiekę duchową nad nimi sprawował asystent dekanalny AK, ks. Bogusław Cygan, proboszcz siemiechowskiej Parafii.

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Odsłony: 501

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2020 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.