ZGODNIE Z DECYZJĄ WŁADZ PAŃSTWOWYCH

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH

MSZA ŚWIĘTA O GODZ. 10.00 ZOSTAJE ODWOŁANA

WIELKI ODPUST TUCHOWSKI

wot19"Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego Ducha" - pod takim hasłem będziemy przeżywać tegoroczny Wielki Odpust Tuchowski 1 - 9 lipca.

Hasło to nawiązuje do programu duszpasterskiego realizowanego przez Kościół w Polsce pt. „W mocy Bożego Ducha”. Pragniemy podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, za św. Pawłem, przypomnieć wiernym pielgrzymom dziewięć owoców ducha (Ga 5,22-23).

Jak co roku, każdy dzień będzie miał swój temat. Tym razem będzie on skoncentrowany na jednym z owoców ducha. Chcemy poprzez głoszone słowo Boże i posługę w konfesjonale kształtować u wiernych postawę chrześcijańskiej dojrzałości i związanej z nią odpowiedzialności za rozwój Kościoła. W tym zadaniu może nam pomóc Maryja, która nieustannie uczy nas życia w mocy Bożego Ducha.

Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. Zapraszamy wszystkich wiernych do Tuchowa.

W imieniu wspólnoty redemptorystów o. Bogusław Augustowski proboszcz i kustosz sanktuarium