Nowi lektorzy w parafii

002W koÅ›ciele pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie odbyÅ‚o siÄ™ bÅ‚ogosÅ‚awieÅ„stwo 47 nowych lektorów. Z Brzozowej dyplom lektora otrzymali: Szymon Nieć, Mateusz KieroÅ„ski, Adrian Å»aba, Adrian Oleksyk.

Mszy św. przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz, który przypomniał wszystkim, że podstawowym powołaniem człowieka jest świętość. Zwracając się do nowych lektorów apelował, by żyli łaską uświęcającą i czytanym słowem Bożym. Chłopcy przygotowywali się do uroczystości przez odbycie kursu lektorskiego. Mieli pięć spotkań, na każdym zaś wykłady i ćwiczenia. Poznawali zasady związane z byciem lektorem, z czytaniem słowa Bożego. Uczyli się też, jak przygotować uroczystą asystę podczas Mszy św. i nabożeństw. Ćwiczenia dotyczyły pięknego czytania. Zwracano uwagę, żeby czytali płynnie, głośno, wyraźnie, zwłaszcza te wyrazy, które sprawiają trudność. (KG)

Lektorzy Lektorzy Lektorzy
Lektorzy

Odsłony: 2025

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.