Błogosławieństwo Lektorów

0022 2019

Zakończył się Kurs Lektorski w naszym dekanacie. Trwał on przez cały październik. Udział w nim brali również ministranci z naszej parafii.

26 października 2019 roku w parafii św. Idziego Opata 5 chłopców z naszej wspólnoty parafialnej zostało włączanych do grona Ministrantów słowa Bożego (Lektorów).

Są to: Kacper Kwiek, Kamil Kwiek, Bartłomiej Potępa, Mateusz Myszor i Filip Zygadło.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył J.E. Ks. Bp Leszek Leszkiewicz.

Ksiądz Biskup wygłosił słowo Boże go kandydatów na Lektorów, a następnie włączył grupę chłopców z naszego dekanatu do grona Ministrantów słowa Bożego. W homilii Ksiądz Biskup zachęcał młodych chłopców do troski o Kościół, zwrócił uwagę na wielki zaszczyt jaki płynie z funkcji Lektora. Na koniec Bp Leszek zachęcił nowych Lektorów, aby troszczyli się o tan łaski uświecającej w swoim życiu oraz aby dziękowali Panu Bogu, że mogą czytać Jego słowo podczas Eucharystii.

Zapraszamy do galerii zdjęć…

Copyright © 2019 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.