Od 2.04.2020 aż do odwołania Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane bez udziału wiernych.

Wybaczcie, tę decyzję, ale nie potrafimy powiedzieć 6 lub 7 osobie:

„Ty nie możesz wejść do Kościoła na Msze Świętą”.

Zachęcamy do duchowego łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię w waszych intencjach.

Z pamięcią w modlitwie i codziennym błogosławieństwem

Duszpasterze:

Ks. Stanisław – Proboszcz

Ks. Sebastian

Spowiedź święta po wcześniejszym umówieniu.

Żal doskonały i komunia święta duchowa - co to takiego? - Zobacz...

Zakończył się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

0013 2019Ojciec Święty Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Jego mottem były słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

W odpowiedzi na apel Papieża Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Brzozowej zorganizował dla dzieci konkurs plastyczny o tematyce misyjnej.

Spośród prac, które napłynęły, wyłoniono najlepsze i wyniki przedstawiają się następująco.

W kategorii klas 0 – III:

I miejsce (ex aequo) Kacper Gucwa i Dominik Wójcik,

II miejsce – Anna Gucwa.

W kategorii klas IV – VIII:

I miejsce Anna Słowińska,

II – Michał Rzepka,

III - Mariusz Kieroński,

IV - Mateusz Kieroński i Michał Słowiński.

Dyplomy i nagrody ufundowali Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, ks. Proboszcz i ks. Katecheta. Uroczyste wręczenie nagród przez Księdza Stanisława Wojtasa odbyło się na zakończenie nabożeństw różańcowych w dniu 31 października 2019 r. Gratulujemy zwycięzcom!

W październiku również przez dwa tygodnie gościliśmy w parafii naszego Rodaka, ks. Piotra Żabę MS, który na co dzień pełni funkcję Przełożonego Okręgu Szwajcarskiego Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów w Mörschwil. Ksiądz Piotr podczas jednego z nabożeństw różańcowych opowiedział o swojej pracy, sytuacji Kościoła w Szwajcarii, postępującej laicyzacji i problemach, jakie przeżywa Kościół na Zachodzie Europy.

Konkurs Plastyczny  Konkurs Plastyczny  Konkurs Plastyczny
 Konkurs Plastyczny  Konkurs Plastyczny