Kolędnicy Misyjni 2019

kolednicy misyjni 2019

Jak co roku w okresie Bożego Narodzenia do naszych domów udali się kolędnicy misyjny. W tym roku nie był do II dzień świąt (św. Szczepana) ale niedziela Świętej Rodziny.

Po uroczystej sumie, podczas której kolędnicy zostali rozesłani, udali się do domów parafian, aby głosić Dobrą Nowinę o Nowonarodzonym Jezusie i zbierać ofiary dla dzieci z krajów misyjnych: Kazachstanu, Czadu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Peru i Brazylii.

HASŁO TOGOROCZNEGO KOLĘDOWANIA TO: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!”

Jest to język kazachski, używany w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 roku. W języku polskim w wolnym tłumaczeniu hasło oznacza: "DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!"

Dziękujemy dzieciom, młodzieży i rodzicom na włączenie się w ta piękną akcje na rzecz misji.