Od 2.04.2020 aż do odwołania Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane bez udziału wiernych.

Wybaczcie, tę decyzję, ale nie potrafimy powiedzieć 6 lub 7 osobie:

„Ty nie możesz wejść do Kościoła na Msze Świętą”.

Zachęcamy do duchowego łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię w waszych intencjach.

Z pamięcią w modlitwie i codziennym błogosławieństwem

Duszpasterze:

Ks. Stanisław – Proboszcz

Ks. Sebastian

Spowiedź święta po wcześniejszym umówieniu.

Żal doskonały i komunia święta duchowa - co to takiego? - Zobacz...

I Komunia święta - Komunikat

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie w sprawie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w diecezji tarnowskiej w 2020r.

KOMUNIKAT KURII DIECEZJALNEJ W TARNOWIE W SPRAWIE UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W DIECEZJI TARNOWSKIEJ W 2020R.

1.  W obecnej sytuacji epidemii w Polsce przynajmniej do Wielkanocy placówki edukacyjne pozostają zamknięte dla uczniów. Na czas obowiązywania tych obostrzeń nie będą organizowane żadne spotkania formacyjne oraz uroczystości związane z przystępowaniem dzieci po raz pierwszy do spowiedzi świętej i Eucharystii. Niezależnie od decyzji o ewentualnym odwołaniu stanu epidemii oraz otwarciu szkół, uroczystości pierwszokomunijne w miesiącu kwietniu nie będą organizowane.
  2. Możliwość organizacji uroczystości pierwszokomunijnych w maju i miesiącach późniejszych jest uwarunkowana od następujących czynników:

- Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany, uroczystości pierwszokomunijne nie będą organizowane;
          - Jeżeli stan epidemii zostanie odwołany a dzieci powrócą do szkół, decyzja o organizacji uroczystości pierwszokomunijnych będzie uzależniona od woli rodziców w porozumieniu z proboszczem parafii. W takim przypadku należy zachować wszelkie środki ostrożności.

3. Decyzje rodziców o przystąpieniu ich dzieci do Pierwszej Komunii Świętej poprzedzonej przystąpieniem do sakramentalnej spowiedzi świętej powinny być w każdym przypadku dyktowane dobrem dzieci oraz powagą sakramentów świętych, stąd usilnie prosimy, aby nie warunkować udziału w uroczystościach innymi względami (np. rezerwacją lokali itp.)
  4. W związku z tymczasowym zawieszeniem w parafiach wszelkich spotkań formacyjnych oraz ograniczonym kontaktem z katechetami, prosimy rodziców, aby podjęli z dziećmi indywidualną katechezę domową w oparciu o materiał wskazany przez katechetę lub proboszcza.
  5. O dalszych decyzjach będziemy informować w miarę rozwoju sytuacji w Polsce.