W budynku kościoła

OBOWIĄZKOWE maseczki

dystans społeczny (2 m).

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Nawiązując do komunikatu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 kwietnia 2020 roku, gorąco zachęcam tarnowskich Diecezjan, aby w dniu 1 maja – który zarazem przypada w pierwszy piątek miesiąca – zachowali praktykę wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to tym bardziej wskazane w aktualnej sytuacji, w której ciągle zmagamy się z epidemią i jej skutkami, ale także z dotkliwą suszą zagrażającą uprawom rolnym.

Dlatego też apeluję, aby ten dzień uczynić dniem postu, pokuty i modlitwy w intencji zachowania miejsc pracy dla naszych rodaków, o ustanie epidemii oraz żyzny deszcz konieczny do wzrostu plonów.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 30 kwietnia 2020 r.