Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

majowe

W naszym kościele może przebywać

 

12 osób!!! 

Bierzmowanie w Przydonicy

0001Bp Stanisław Salaterski bierzmował młodych z miejscowej parafii, a także z Brzozowej, Dzierżanin, Gródka n. Dunajcem, Filipowic, Paleśnicy i Podola.

W uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła bp Stanisław Salaterski udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodych z siedmiu parafii dekanatu Zakliczyn.

Bierzmowanie przyjęli absolwenci szkoły podstawowej z Brzozowej, Dzierżanin, Gródka n. Dunajcem, Filipowic, Paleśnicy, Podola i Przydonicy, która gościła młodych w swoim kościele parafialnym - sanktuarium Matki Bożej Przydonickiej.

W homilii bp Stanisław Salaterski przywołując patronów dnia - śś. Apostołów Piotra i Pawła - zachęcał młodych do pogłębiania swojej wiary. - Najpierw, jak apostołowie, trzeba chodzić z Jezusem, poznawać Go, słuchać Jego głosu rozbrzmiewającego w ewangeliach i w Kościele. Dopiero znając Jezusa, można być Jego apostołem, czyli posłanym do ewangelizacji świata. Myślimy od razu o misjach w dalekich krajach, ale misja głoszenia ewangelii zaczyna się tuż za progiem kościoła, w naszych domach, sąsiedztwie, wśród rówieśników. To jest pierwsze pole odważnego i mądrego głoszenia Chrystusa, to jest wasza pierwsza misja - mówił do młodych biskup.

Kaznodzieja i szafarz sakramentu prosił młodych, by starali się poznawać nauczanie Kościoła i korzystali z pewnych źródeł jego prezentacji. - Przeciętny człowiek zna dzisiaj Kościół z mediów świeckich, nierzadko cytujących tylko wybrane przez siebie i pasujące do własnej wizji świata fragmenty nauczania Papieża, biskupów… Mamy jednak dzisiaj ogromne możliwości, by sięgać do mediów katolickich, do stron Ojca świętego, Konferencji Episkopatu Polski. Szukajcie źródeł, abyście pili czystą wodę prawdy o Bogu głoszonej i przeżywanej w Kościele - apelował bp Salaterski.

Źródło artykułu: https://tarnow.gosc.pl/doc/6386685.Przydonica-Pijcie-wode-z-czystych-zrodel (Tarnowski Gość Niedzielny - Ks. Z. Wielgosz)

Zapraszamy do galerii zdjęć wykonanych przez Ks. Sebastiana: zobacz…

 

Odsłony: 588

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2021 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.