Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

11 DSC 8397Kościół katolicki obchodzi w dniu 15 sierpnia Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (NMP), które w polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Zielnej - stanowi to nawiązanie do kwiatów oraz ziół święconych tego dnia w kościołach. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzona jest od V wieku oraz zalicza się do najstarszych świąt maryjnych w Kościele. Przypomina ona o Wniebowzięciu Maryi jako nieśmiertelnej Matki Syna Bożego.

Również w naszej parafii członkinie Kół Gospodyń Wiejskich w Brzozowej i Polichtach przyniosły do kościoła w celu poświęcenia własnoręcznie zrobione wieńce, a członkowie POAK bukiety z ziół i kwiatów, które rozdawano po Mszach św. W ten sposób podziękowano Bogu za tegoroczne plony.

Galeria zdjęć - kliknij tutaj...