Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

11 DSC 8397Kościół katolicki obchodzi w dniu 15 sierpnia Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (NMP), które w polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Zielnej - stanowi to nawiązanie do kwiatów oraz ziół święconych tego dnia w kościołach. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzona jest od V wieku oraz zalicza się do najstarszych świąt maryjnych w Kościele. Przypomina ona o Wniebowzięciu Maryi jako nieśmiertelnej Matki Syna Bożego.

Również w naszej parafii czÅ‚onkinie Kół GospodyÅ„ Wiejskich w Brzozowej i Polichtach przyniosÅ‚y do koÅ›cioÅ‚a w celu poÅ›wiÄ™cenia wÅ‚asnorÄ™cznie zrobione wieÅ„ce, a czÅ‚onkowie POAK bukiety z ziół i kwiatów, które rozdawano po Mszach Å›w. W ten sposób podziÄ™kowano Bogu za tegoroczne plony.

Galeria zdjęć - kliknij tutaj...

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.