Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Adam Bujak w naszym kościele

54 20210630 114806„Moje fotografowanie, to kontemplacja

w oczekiwaniu na światło.

Ważne jest dla mnie utrwalanie konkretnych momentów,

które przemijają tak, jak i my przemijamy.

A na fotografii zostaną.” (Adam Bujak)

W dniu 30 czerwca 2021 roku w godzinach przedpołudniowych odwiedził naszą Parafię Pan Adam Bujak. Nazwisko i postać znane każdemu, komu bliski był Jan Paweł II. To dzięki osobistemu fotografowi Papieża Polaka znamy tak dobrze wiele momentów z życia Wojtyły. Z jakiego powodu Adam Bujak  znalazł się w Brzozowej? Powstaje książka poświęcona postaci św. Mikołaja. Nie może więc zabraknąć w tym albumie wizerunku Świętego z brzozowskiego kościółka. Pan Adam fotografował obraz św. Mikołaja w ołtarzu, jego postać – figurkę w żyrandolu oraz wnętrze świątyni. (KG)

 

"Adam Bujak od 60.lat fotografował  a po wyborze na papieża towarzyszył mu – jako Janowi Pawłowi II– w jego licznych pielgrzymkach. Jest autorem ponad 130 albumów fotograficznych, a ponadto plakatów i kalendarzy. W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Wszedł w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków. 29 maja 2018 został powołany na członka Kapituły Orderu Orła Białego.” (Wikipedia) 

 Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem
 Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem
 Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem
 Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem
 Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem
 Spotkanie z Adamem Bujakiem Spotkanie z Adamem Bujakiem  

Zdjęcia: ks. Maciej Knapik

Odsłony: 1373

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.