Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Zbiórka podpisów pod projektem „W obronie chrześcijan"

Inicjatorem tej akcji popartej w naszej Diecezji przez Biskupa Ordynariusza, jest komitet ustawodawczy powołany przez Solidarną Polskę, a koordynatorem akcji w naszej Diecezji jest Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe.

Od 10 lipca trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Projekt jest odpowiedzią na przypadki ataków na kościoły oraz agresji wobec chrześcijan i zakłada umożliwienie pociągnięcia do odpowiedzialności za publiczne prześladowania osób wierzących oraz akty wandalizmu wobec miejsc kultu czy symboli religijnych, takie jak: niszczenie kościołów i przydrożnych kapliczek, zakłócenia Mszy Świętych, profanacje symboli i wizerunku Świętych.

Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę, mogą to zrobić w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św., podobnie w jutrzejszą Uroczystość, oraz w niedzielę 21.08.2022r. przy pomocy POAK w Brzozowej. Wymagane dane to: imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania oraz PESEL. (Jeśli ktoś nie zna Peselu, to prosimy o wpisanie danych swoich urodzin: rok; miesiąc i dzień urodzenia - bo tak rozpoczyna się Pesel. Zachęcamy do złożenia podpisu.

Odsłony: 636

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.