Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Przyjęcie kandydatów na ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza

39 IMG 3179W niedzielę, 11 września, na Mszy Świętej o godzinie 11.00 w naszym kościele miało miejsce przyjęcie dwunastu kandydatów na ministranta do LSO. Są to: Kacper Gucwa, Oskar Socha, Michał Słowiński, Dominik Gniadek, Jakub Potepa, Oliwier Ligęza, Hubert Gurgul, Kamil Rzepka, Filip Amarowicz, Kamil Kwiek (kl 4), Michał Potępa, Andrzej Łabuz.

Ksiądz Edward Marcinkiewicz, po uprzednim przygotowaniu kandydatów, dopuścił chłopców do służby liturgicznej i udzielił im błogosławieństwa Bożego. Chłopcy zostali pouczeni o wielkiej godności ministranckiej i obowiązkach z tego faktu płynącego. To znaczy, że odtąd będą mieć prawo i zaszczyt nosić świętą księgę a także krzyż, będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i świece.

Nowo powołani ministranci złożyli przyrzeczenie, dziękując najpierw Jezusowi za łaskę powołania ministranckiego. Chłopcy przyrzekli, że święte czynności ministranta będą wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej.

W tym samym dniu grupa 9 dziewczynek (Aleksandra Osysko, Julia Osysko, Weronika Gzyl, Dominika Gzyl, Dorota Potępa, Magdalena Burnat, Karina Socha, Emilia Dzięciołowska, Amelia Łabuz) została uroczyście przyjęta do grona DSM. Przyjęcie poprzedziło przygotowanie formacyjne kandydatek. Obejmowało ono poznanie tzw. 5 kroków dziecka Maryi, oraz ważniejszych zagadnień z duchowości Maryjnej. Dziękujemy Bogu za LSO i DSM i obiecujemy modlitwę za nich, by wytrwali w tych postanowieniach.

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Odsłony: 626

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.