Pielgrzymka dla dzieci dofinansowana przez POAK w Brzozowej

37 20220913 153905Od kilku lat w Parafii Brzozowa w dniu 15 sierpnia, czyli w Święto Matki Boskiej Zielnej, po Mszach św. członkowie POAK rozdają poświęcone wcześniej bukieciki z ziół i kwiatów na pamiątkę uroczystości. Zebrane przy tej okazji datki przekazywane są na różne potrzeby w naszej wspólnocie. W tym roku postanowiliśmy dofinansować wycieczko-pielgrzymkę dla dzieci.

Odbyła się we wrześniu, a najmłodsi Parafianie mogli zwiedzić Ogrody Biblijne w Muszynie, gdzie, oprócz spaceru z Panią Przewodnik, uczestniczyli w zabawach biblijnych, chwaląc się zdobytą wiedzą. Uczestnicy wycieczki zobaczyli również bogate i zabytkowe wnętrze najstarszej w Polsce Cerkwi w Powroźniku. Ostatnim punktem programu było nawiedzenie Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu i wspólne odprawienie Drogi Krzyżowej. Rzeczą, która wszystkich zaskoczyła, były rzeźby zasłużonych Polaków przy poszczególnych stacjach. Uczniów szczególnie zaciekawiła postać bł. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który od 1 września jest patronem miejscowej szkoły. (K. Gotfryd)

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Copyright © 2022 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.