Pielgrzymka dla dzieci dofinansowana przez POAK w Brzozowej

37 20220913 153905Od kilku lat w Parafii Brzozowa w dniu 15 sierpnia, czyli w ÅšwiÄ™to Matki Boskiej Zielnej, po Mszach Å›w. czÅ‚onkowie POAK rozdajÄ… poÅ›wiÄ™cone wczeÅ›niej bukieciki z ziół i kwiatów na pamiÄ…tkÄ™ uroczystoÅ›ci. Zebrane przy tej okazji datki przekazywane sÄ… na różne potrzeby w naszej wspólnocie. W tym roku postanowiliÅ›my dofinansować wycieczko-pielgrzymkÄ™ dla dzieci.

Odbyła się we wrześniu, a najmłodsi Parafianie mogli zwiedzić Ogrody Biblijne w Muszynie, gdzie, oprócz spaceru z Panią Przewodnik, uczestniczyli w zabawach biblijnych, chwaląc się zdobytą wiedzą. Uczestnicy wycieczki zobaczyli również bogate i zabytkowe wnętrze najstarszej w Polsce Cerkwi w Powroźniku. Ostatnim punktem programu było nawiedzenie Sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu i wspólne odprawienie Drogi Krzyżowej. Rzeczą, która wszystkich zaskoczyła, były rzeźby zasłużonych Polaków przy poszczególnych stacjach. Uczniów szczególnie zaciekawiła postać bł. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który od 1 września jest patronem miejscowej szkoły. (K. Gotfryd)

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.