Zaprzysiężenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

6 20221109 170301W dniu 9 listopada 2022 r. odbyło się uroczyste zaprzysiężenie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Gospodarczej na pięcioletnią kadencję (2022-2027). Nowa rada, w nieco zmienionym składzie z poprzedniej kadencji, złożyła swoje przyrzeczenie. Rada jest organem doradczym dla Księdza Proboszcza w podejmowaniu decyzji duszpasterskich i gospodarczych w parafii.  Ślubowanie odebrał przewodniczący Rady, czyli Ksiądz Proboszcz Stanisław Wojtas.

Każdy z członków wypowiadał formułę przysięgi, zobowiązując się do troski o sprawy wspólnoty parafialnej. Rada Parafialna jest gremium doradczym proboszcza we wszystkich sprawach parafii, nie jest organem władzy i nie ma osobowości prawnej. Rada Parafialna jest wspólnotą ludzi jednej wiary, zespolonych miłością Chrystusową i nadzieją, stawiających sobie za cel rozwój Kościoła katolickiego i chrześcijańską formację własnej osobowości.  Obejmuje swoją działalnością całość życia parafialnego, niosąc pomoc w wypełnianiu misji Kościoła. Wytyczony cel Rada Parafialna realizuje poprzez modlitwę, ćwiczenia duchowe, dobre uczynki, osobistą pracę świadczoną dla wspólnego dobra oraz szerzenie wiedzy i kultury chrześcijańskiej. Skład Rady:

Z urzędu:

Krzysztof Kieroński

Socha Marian

Szczepanik Stanisław

Parafialna Rada Duszpasterska Parafialna Rada Duszpasterska Parafialna Rada Duszpasterska
Parafialna Rada Duszpasterska Parafialna Rada Duszpasterska

Copyright © 2022 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.