Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Diecezjalne Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich

03 316148995 541626167888619 7306574324023941766 nW dniu 19 listopada w Arenie "Jaskółki " w Tarnowie odbyło się pierwsze w Diecezji Tarnowskiej. Spotkanie pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy " zgromadziło osoby z całej diecezji, również z naszej parafii. Na czele z ks. Edwardem Marcinkiewiczem w spotkaniu wzięli udział: Ludmiła Wójcik, Stanisława Gucwa, Małgorzata Słowińska, Anna Kwiek, Agnieszka Kwiek, Wiesława Wójcik i Marian Socha.

Forum rozpoczęła Msza św., której przewodniczył biskup tarnowski ks. Andrzej Jeż. Ordynariusz podkreślił, że obecnie coraz bardziej potrzeba katolików dojrzałych, świadomych i aktywnie uczestniczących w życiu Kościoła. Zachęcał, aby nie być biernymi widzami, ale z wiarą i gorliwością rozpalać innych. Po Mszy św. zostały wygłoszone trzy konferencje. Pierwszą pt. "Będziecie prawdziwie moimi uczniami" wygłosił ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji. Następnie wysłuchano wykładu pt. "Misja świeckich w Kościele" prof. Aleksandra Bańki, członka Rady ds. Apostolstwa Świeckich KEP. Trzecią konferencję pt. "Istota posługi w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej" wygłosił ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego. Spotkanie zakończyła wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. (Tekst i zdjęcia – M. Słowińska)

Relacja w "Gościu Niedzielnym" - kliknij tutaj...

 Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych
 Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych
 Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych
 Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych
 Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych  Forum Rad Parafialnych
 Forum Rad Parafialnych   

Odsłony: 558

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.