Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża

DSC 8251 KopiowanieNieczęsto zdarza się, aby w parafii gościł Biskup Ordynariusz, aby przewodniczył Mszy św. i kierował Słowo Boże do wiernych. Taka sytuacja miała jednak miejsce w naszym kościele w dniu 23 listopada 2022 r. z okazji nadania i poświęcenia Sztandaru miejscowej szkole. Uroczysta Msza św.odbyła się o godz. 9.00.

Ks. Biskup Andrzej Jeż nie tylko poświęcił w jej trakcie nowy Sztandar Szkoły, ale również salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i pobłogosławił pomnik - popiersie Prymasa Tysiąclecia, znajdujący się na terenie szkolnym.  Podczas homilii wygłoszonej w kościele Biskup Andrzej Jeż podkreślił postawę Ks. Kardynała, jako wspaniały wzorzec do naśladowania przez dzieci i młodzież, którym patronuje. Nawiązał również do ważnej roli szkoły i nauczycieli, którzy powinni nieraz iść pod prąd nowoczesnym trendom, aby zawalczyć o przyszłość młodego pokolenia. (K.G.)

Relacja z uroczystości - "Gość Niedzielny" (kliknij tutaj)

Relacja z uroczystości - Blog Pana Józefa Wieczorka (kliknij tutaj)

 

Odsłony: 710

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.