Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej z Góry Karmel

ABC 2130W dniu 16 lipca 2023 roku nasza Parafia przeżywała  Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej z Góry Karmel. Odpust polega na darowaniu kar za - nasze lub bliźnich, którzy odeszli do wieczności - odpuszczone grzechy. Aby taki odpust zyskać, należy wypełnić znane warunki, m.in. oczyszczenie duszy w Sakramencie Pokuty i przyjęcie Komunii św. (wypełnienie warunków odpustu).  Msze św. w tym dniu odbyły się w następującym porządku: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00 oraz godz. 11.00 uroczysta suma z procesją Eucharystyczną, którą odprawił i kazania na wszystkich Mszach św. wygłosił Ks. Krzysztof Mirek, Proboszcz Parafii Chojnik.

 W tym dniu, jak i w całym następnym tygodniu, Parafia gościła Ks. Piotra Żabę MS, naszego Rodaka, który obecnie posługę duszpasterską pełni w Szwajcarii. W sumie i procesji Eucharystycznej (oprócz ministrantów i lektorów, figur, obrazów, chorągwi, dzieci rocznicowo-komunijnych, członków OSP niosących baldachim) udział wzięły dwa poczty sztandarowe wraz ze sztandarami Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkoły Podstawowej im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Brzozowej.(KG)

Relacja fotograficzna - klikni tutaj...

Odsłony: 421

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.