Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej

17 lutego 2018 r. w Tarnowie w kościele Księży Filipinów i w auli Wyższego Seminarium Duchownego dla szafarzy z rejonu tarnowskiego. Z naszej wspólnoty parafialnej w spotkaniu uczestniczył p. Krzysztof Kieroński, którego posługa dla parafian jest nieoceniona.

„Posługa nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej jest wielkim darem, jaki Chrystus za pośrednictwem swojego Kościoła złożył w Pana ręce. Dzięki niemu ogromna rzesza osób obłożnie chorych może częściej przyjmować Chrystusa do swojego serca. Jest to łaska, której wielkości nie jesteśmy w stanie do końca ocenić w tym życiu. Będzie to możliwe dopiero w wieczności. 


Aby ta posługa przynosiła jeszcze większe owoce, potrzeba nieustannego rozwoju osobistej więzi z Jezusem Chrystusem i Jego Kościołem. Temu ma służyć stała formacja, do jakiej Kościół zaprasza nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Dokonuje się ona m.in. poprzez coroczne rekolekcje oraz wielkopostne dni skupienia.”  (Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. dr Michał Dąbrówka)   

Zdjęcia...

Odsłony: 1595

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.