Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Odpust ku czci św. Mikołaja Biskupa

11 20231203 111458W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Mikołaja Biskupa. Uroczystej Sumie odpustowej przewodniczył ks. Janusz Miłkowski, proboszcz parafii Podole, wicedziekan dekanatu Zakliczyn, który również wygłosił okolicznościowe kazania na wszystkich Mszach św. Kaznodzieja skierował do nas ważne i zobowiązujące słowa: „Wiara otwiera przed nami nową, niezmierzoną rzeczywistość”. W tym duchu zachęcił nas, abyśmy na wzór św. Mikołaja Biskupa, otwierali swoje serca i czynili innym dobro, pociągając bliźnich do Chrystusa.

 

Intensywne opady śniegu wymusiły mniejszą niż w inne lata frekwencję, ale to nie umniejszyło uroczystego charakteru Sumy, na którą swoje poczty sztandarowe wystawiły organizacje brzozowskie – Ochotnicza Straż Pożarna i Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W oprawę Mszy św. włączyła się schola parafialna, a w konfesjonałach zasiedli księża z sąsiednich parafii. (K. G.)

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Odsłony: 364

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.