Diecezjalne święto Caritas Diecezji Tarnowskiej

MisericodisW sobotÄ™, 6 kwietnia 2024 r. o godz. 10.30 w koÅ›ciele parafialnym pw. bÅ‚. Karoliny w Tarnowie miaÅ‚a miejsce uroczysta Msza ÅšwiÄ™ta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. ByÅ‚o to coroczne spotkanie czÅ‚onków Caritas Diecezji Tarnowskiej w przeddzieÅ„ Niedzieli Bożego MiÅ‚osierdzia, czyli patronalnego Å›wiÄ™ta tej charytatywnej organizacji katolickiej. NaszÄ… parafiÄ™ reprezentowaÅ‚y Panie: Joanna Falkowska, Maria Gucwa i Maria Å»aba.

Oprócz modlitwy nastąpiło poświęcenie sztandaru, a także wręczenie medali Misericors. Jak powiedział dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka - Medal Misericors, czyli Miłosierny, jest wręczany co roku osobom, które w sposób wyjątkowy, szczególny zasłużyły się na polu działalności charytatywnej w wymiarze parafii i diecezji. Medale zostaną wręczone w trzech kategoriach: dla wolontariuszy, pracowników i darczyńców Caritas.

Pod koniec tego roku przypada 35. rocznica reaktywacji Caritas Diecezji Tarnowskiej, której dokonał arcybiskup Jerzy Ablewicz 8 grudnia 1989 r.

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.