42. PIESZA PIELGRZYMKA TARNOWSKA NA JASNĄ GÓRĘ 17 - 25 SIERPNIA2024

1 image0„Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa, a w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki.

Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych, a mianowicie w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy.

Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl

Informacje dla przyjmującego zapisy w kancelarii parafialnej.

1. Zapisy przyjmujemy według załączonej listy, pamiętając, że do 16-go roku życia uczestnik musi mieć wyznaczonego pełnoletniego opiekuna – jest to także warunek ubezpieczających PPT.
  2. Koszt uczestnictwa w PPTwynosi 200,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150,00 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100,00zł. Każde dziecko w wieku szkoły podstawowej włącznie płaci tylko 75,00 zł, a resztę dopłaca Caritas.
  3. Prosimy o zapoznanie z klauzulą RODO i poświadczenie tego podpisem na liście zapisów /Klauzula RODO w załączniku/.
  4. Ze względu na trudności noclegowe w niektórych miejscowościach, prosimy zachęcać do zabierania namiotów.
  5. Zachęcamy do łączności duchowej z pielgrzymującymi chorych i tych, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce. Ich duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania parafii w przeżywanie rekolekcji w drodze.

Przygotowanie  parafian  do  pielgrzymki.

1. Prosimy zorganizować przynajmniej jedno nabożeństwo z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty dla wybierających się na pielgrzymkę.
  2. Istnieje możliwość zorganizowania łączności podczas apelu między uczestnikami pielgrzymki a parafią. Więcej informacji u Księdza Przewodnika.
  3. Zachęcamy Księży Proboszczów, aby odwiedzali pielgrzymów, dając świadectwo troski o parafian uczestniczących w pielgrzymce, a podczas Mszy św. na trasie zapraszamy do koncelebry.

Niech Pani Jasnogórska wynagrodzi wszystkim podjęty trud

w przygotowaniu i przeprowadzeniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.

Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej

Ks. Paweł Broński

Stary Sącz, 21 czerwca 2024 r.