Logo

ogloszenia300x100

fotogaleria300x100

par zesp synod300x100

kontakt300x100

Obchody święta Caritas w Brzesku

4 brzesko 3Dnia 7 kwietnia, w sobotę, delegacja parafian złożonych z członków Parafialnego Oddziału Caritas (Maria Gucwa, Halina Potępa, Zofia Gucwa i Maria Żaba) oraz sześcioro uczniów klasy siódmej uczestniczyło w diecezjalnych obchodach święta Caritas, które co roku jest okazją do podsumowania działań związanych ze świadczeniem miłości drugiemu. 

Uroczystościom w brzeskim kościele Miłosierdzia Bożego przewodniczył Biskup tarnowski Andrzej Jeż.

- Pragnę dziś z całego serca podziękować ponad 4,5 tysiąca wolontariuszy zaangażowanych w Parafialnych Oddziałach Caritas i ponad 3 tysiącom dzieci i młodzieży działającej w Szkolnych Kołach Caritas - mówił w Brzesku biskup tarnowski Andrzej Jeż, nazywając tę potężną grupę ludzi, mających wyobraźnię miłosierdzia, współczujące serce i ręce gotowe do pracy - "tą dobrą cząstką, która idzie pod prąd dzisiejszym trendom".

Ks. Biskup zachęcał szczególnie młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania albo niedawno go przyjęła, by podejmowała konkretne uczynki miłosierdzia. Czynione dobro umacnia naszą wiarę, czyni ją żywą i mocną - apelował biskup Jeż. Cieszymy się, że naszą wspólnotę reprezentowali – oprócz starszych - przedstawiciele siódmoklasistów. Biskup Ordynariusz wyraził nadzieję, że w ramach działalności charytatywnej Kościoła uruchomi się jeszcze bardziej proces zaangażowania dzieci i młodzieży w pomoc starszemu pokoleniu.

 Diecezjalne Święto Caritas  Diecezjalne Święto Caritas  Diecezjalne Święto Caritas

Odsłony: 1635

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowany

Copyright © 2024 Parafia pw. św Mikołaja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.