Obchody święta Caritas w Brzesku

4 brzesko 3Dnia 7 kwietnia, w sobotÄ™, delegacja parafian zÅ‚ożonych z czÅ‚onków Parafialnego OddziaÅ‚u Caritas (Maria Gucwa, Halina PotÄ™pa, Zofia Gucwa i Maria Å»aba) oraz szeÅ›cioro uczniów klasy siódmej uczestniczyÅ‚o w diecezjalnych obchodach Å›wiÄ™ta Caritas, które co roku jest okazjÄ… do podsumowania dziaÅ‚aÅ„ zwiÄ…zanych ze Å›wiadczeniem miÅ‚oÅ›ci drugiemu.

Uroczystościom w brzeskim kościele Miłosierdzia Bożego przewodniczył Biskup tarnowski Andrzej Jeż.

- PragnÄ™ dziÅ› z caÅ‚ego serca podziÄ™kować ponad 4,5 tysiÄ…ca wolontariuszy zaangażowanych w Parafialnych OddziaÅ‚ach Caritas i ponad 3 tysiÄ…com dzieci i mÅ‚odzieży dziaÅ‚ajÄ…cej w Szkolnych KoÅ‚ach Caritas - mówiÅ‚ w Brzesku biskup tarnowski Andrzej Jeż, nazywajÄ…c tÄ™ potężnÄ… grupÄ™ ludzi, majÄ…cych wyobraźniÄ™ miÅ‚osierdzia, współczujÄ…ce serce i rÄ™ce gotowe do pracy - "tÄ… dobrÄ… czÄ…stkÄ…, która idzie pod prÄ…d dzisiejszym trendom".

Ks. Biskup zachęcał szczególnie młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania albo niedawno go przyjęła, by podejmowała konkretne uczynki miłosierdzia. Czynione dobro umacnia naszą wiarę, czyni ją żywą i mocną - apelował biskup Jeż. Cieszymy się, że naszą wspólnotę reprezentowali – oprócz starszych - przedstawiciele siódmoklasistów. Biskup Ordynariusz wyraził nadzieję, że w ramach działalności charytatywnej Kościoła uruchomi się jeszcze bardziej proces zaangażowania dzieci i młodzieży w pomoc starszemu pokoleniu.

Diecezjalne Święto Caritas  Diecezjalne Święto Caritas  Diecezjalne Święto Caritas

Copyright © 2024 Parafia pw. Å›w MikoÅ‚aja Biskupa w Brzozowej. Wszelkie prawa zastrzeżone.