VI NIEDZIELA WIELKANOCNA RB. 06.05. 2018

Moi Drodzy! Dzisiejsza niedziela, VI wielkanocna, mówi nam dużo o miłości. A najważniejsze jest to, że miłość pochodząca od Boga przybrała ludzką postać w osobie Jezusa i dzięki temu wiemy, czym jest prawdziwa miłość i jak ją realizować w życiu. Otwórzmy się na tę naukę i prośmy Jezusa w czasie tej Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca maja, aby ta najważniejsza cnota chrześcijań­stwa opanowała nasze umysły, wolę i serca.

1. Dzisiaj Msze św.: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. Msza św. i nabożeństwo majowe w tym tygodniu o godz. 17.00. Od dzisiaj do środy przeżywamy tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące, aby nigdy nikomu nie zabrakło chleba i koniecznych środków do życia.
  3. Jutro w poniedziałek po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie dla dzieci klasy III z Brzozowej i Policht wraz z Rodzicami. (kolejne spotkania będą zapowiadane na bieżąco)
  4. We wtorek, Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji.
  5. W środę, o godz.17.00 Msza św., Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym.
  6. Od piątku - rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
  7. W następną sobotę w naszym kościele o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo majowe. Po nim Pierwsza Spowiedź św. dla dzieci klas III ich Rodziców i Krewnych. Krewni mogą korzystać ze spowiedzi św. przez cały tydzień.
  8. W przyszłą niedzielę VII Wielkanocną przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to także 13. dzień miesiąca i 101 rocznica pierwszego objawienia w Fatimie. Prymaria o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 10.30 (z racji odpustu w Siemiechowie). W tym dniu nasza Parafia przeżywać będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Po raz pierwszy 12 dzieci z naszej Parafii (7 z Brzozowej i 5 z Policht) przyjmie Pana Jezusa Eucharystycznego do swego serca. Ogarnijmy te dzieci i ich Rodziny serdeczną modlitwą. Majówka będzie odśpiewana w czasie Komunii św.
  9. Do sprzątania kościoła na następna niedzielę serdecznie proszę Rodziców klas III.

MSZE ŚW. OD 06 DO 13. 05. 2018 R.

Nie.  7.00    W int. Filipa z okazji 9 rocznicy urodzin z int. Rodziców i brata

9.00    W int. pewnego małżeństwa z okazji rocznicy Sakramentu Małżeństwa

11.00    + Ireny Jasnocha 3 R+ i Katarzyny i Michała Gądek

Pon.17.00   + Władysława 44 R+ i Katarzyny Kut