UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ RB 27.05.2018

Pełni wdzięczności za kolejny przeżyty kolejny tydzień, obchodząc Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, stajemy przy Ołtarzu Pańskim. Kościół życzy nam dzisiaj największego daru, jakim jest miłość Boga Ojca, łaska Pana Jezusa Chrystusa i przyjaźń z Duchem Świętym. Staraj­my się zatem otworzyć na Boże dary podczas tej Mszy św., abyśmy mogli stać się uczestnikami Bożej świętości i miłości w naszym życiu. Dzisiaj przeżywamy także Dzień Misyjny. Dzisiaj także kolejna Niedziela Synodalna i z racji ostatniej niedzieli miesiąca maja - tzw. „składka inwestycyjna”. Proszę o ofiarność na ten cel.

1. W dzisiejszą Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - Msze św.: Prymaria o godz. 7.00; Wotywa o godz. 9.00, zaś Suma o godz.11.00.
  2. W poniedziałek Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 16.00. W ten dzień przypada 37 rocznica śmierci Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego. Modlimy się o Jego rychłą beatyfikację.
  3. We wtorek, we wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy - Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
  4. W środę, o godz. 18.00 Msza św., Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem majowym. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca czerwca. Rodziców proszę o pouczenie klas III nowego sposobu spowiadania się i przyprowadzenia do Spowiedzi św. codziennie przed nabożeństwami, jeśli tego potrzebują, by mogły w pierwszy piątek rozpocząć zbieranie pierwszych piątków i sobót miesiąca.
  5. W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało – święto obowiązkowe. Prymaria będzie o godz.7.00, zaś o godz.10.00 uroczysta Suma z procesją do czterech Ołtarzy. Składka z Bożego Ciała tradycyjnie przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne w diecezji. Tradycyjnie wyznaczamy po 10 osób do przygotowania jednego ołtarza na Boże Ciało
  6. Zwracam się z serdeczną prośbą o zaangażowanie wszystkich wyznaczonych Parafian (przy konsultacji z Radą Parafialną i Akcją Katolicką oraz pomocy dyżurnych, młodzieży) o zrobienie koniecznych porządków wokół kościoła, plebani i na cmentarzu  (wykoszenie trawy) … Proszę bardzo serdecznie o skompletowanie zespołów (w odpowiednich strojach) noszących wszystkie obrazy, figury, chorągwie, (tu proszę wszystkie gimnazjalistki i gimnazjalistów, którzy w tym roku przyjęli Sakrament Bierzmowania - przez całą Oktawę) a także baldachim przez całą Oktawę (o to proszę bardzo serdecznie członków Straży Pożarnej). Bardzo proszę o udział wszystkich ministrantów, lektorów (w wypranych i wyprasowanych komeżkach i albach), wszystkie dzieci pierwszokomunijne, wszyscy chłopcy w komeżkach lub strojach ludowych z dzwoneczkami, wszystkie dziewczynki w odpowiednich strojach sypiące kwiaty (prośba do rodziców by w tych Uroczystościach przez całą oktawę oprócz młodszych dzieci brały udział uczniowie i uczennice klasy „0” i „I” pod nadzorem rodziców).
  7. W piątek, pierwszy miesiąca we wspomnienie św. Justyna męczennika rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie na zakończenie Mszy św. Litania do NSPJ. W Pierwszy piątek o godz.18.00 Msza św. nabożeństwo pierwszo-piątkowe i misyjne, zmiana tajemnic różańcowych dzieci należących do PDMD, zmiana stacji żywych Dróg Krzyżowych, zbiórka ofiar na misja i procesja Eucharystyczna.
  8. W sobotę, pierwszą miesiąca o godz. 7.30. Różaniec, następnie Msza św., z rozważaniem różańcowym i procesja Eucharystyczna.
  9. W następną niedzielę pierwszą miesiąca, adoracyjną ze zmianą tajemnic różańcowych: Prymaria o godz.7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn.
  10. Do sprzątania kościoła i wykoszenia trawy wokół kościoła i zabudowań na Boże Ciało bardzo serdecznie proszę, P: Natalię Legutki, Bernadettę Zygadło, Zofię Paciorek i Bernadettę Wójcik zaś na niedzielę, P: Wioletę Żaba i Agnieszkę Kwiek.

Msze św. od 27. 05  do 03. 06. 2018 r.

Nie.     7.00   + Heleny Potępa 7 R+ i Czesława

9.00    + Józefa Ozgi 15 R+ z int. żony, dzieci, wnuków i prawnuków

11.00    Podziękowanie za bł. Boże w pracach wiosennych i sianokosowych z prośbą  o dalsze bł.

w pracach żniwnych, opiekę NMP i zdrowie członków Róży P. Jana Bartosika

Pon.  16.00   + Wojciecha Wójcika 11 R+

+ Justyna Sobolewska (Ks. Piotr)

+ Marii Wójcik z int. Ireny Wojciechowskiej (ks. Zbigniew)