IX Niedziela Zwykła RB 3.06.2018

Przyszliśmy do kościoła, aby uczcić dzień święty ustanowiony przez Boga dla dobra człowieka. Z wielką uwagą wsłuchujmy się w treści, jakie w czasie liturgii słowa będą skierowane do nas. Niech nam pomogą porównać swoje życie z nauką Ewangelii. Niech Ofiara, którą rozpoczynamy, stanie się także Ucztą, na której posilimy naszego ducha i ciało Chlebem życia. Niech nam w tym pomoże także udział w adoracji Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracyjną, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych, Msze św. będą: Prymaria o godz.7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Msze św. z procesją Eucharystyczną o godz. 18.00 z pewnymi wyjątkami. Przez cały miesiąc czerwiec odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  3. W poniedziałek, przypada dzień Imienin ks. bp. Leszka Leszkiewicza, biskupa pomocniczego.
  4. We wtorek, wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Msza św. i procesja o godz. 7.00.
  5. W środę, Msza św. o godz. 18.00, po niej Nowenna do MBNP, litania do NSPJ i procesja. W środę także o godz. 14.00 odbędzie się w kościele egzamin przed Sakramentem Bierzmowania uczniów klasy VII. Obecność Rodzica obowiązkowa.
  6. W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 17.30 i procesji odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci (oraz coś słodkiego dla nich i pozostałych).
  7. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji Uroczystości nie ma postu.
  8. W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza św. o godz. 7.30
  9. W następną niedzielę, Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  10. Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkom Róży P. Bolesława Nadolnika za ofiarę 200 zł na PDRW.
  11. Do sprzątania kościoła na niedzielę, bardzo serdecznie proszę Panie Małgorzatę Łabuz i Danutę Kowal.

Msze św. od 03. 06  do 10. 06. 2018 r.

Nie.     7.00   + Anny 3 R+ i Ludwikę 23 R+ Pazgan

9.00   + Łukasza Gniadka 1 R+ z int. kolegi Józefa z Rodziną z Wiednia

11.00   + Stanisławę Sochę

Pon.  18.00  + Jerzego Dzięciołowskiego i wszystkich w czyśćcu cierpiących

+  Alicji, Edwarda, Jana i Franciszka Rudex, Józefa i Krystiana Gancarek (Ks. Piotr)

+ Marii Wójcik z int. Jana Wójcika z Rodziną z Faściszowej (ks. Zbigniew)

+ Marii Wójcik z int. sąsiadów Marii i Dariusza Sówka  (O. Ryszard)

Wto.   7.00   + Ludwika Łabuza i zmarłych z Rodziny

+ zmarłych z Rodziny Gancarek i wszystkich w czyśćcu cierpiących (ks. Piotr)

+ Marii Wójcik z int. Odelgów, Górowskich i Michalików z Rożnowa (O. Ryszard)

Śro.   18.00  + Marii Ciesielczyk 11 R+

+  Eleonory 1 R+ i Jana 10 R+ Nowak (Ks. Piotr)

+ Marii Wójcik z int.  Barbary i Kazimierza Sochy z Rodziną  (ks. Zbigniew)

+  Marii Wójcik z int.  Wiesławy i Kazimierza Sochy z Rodziną  (O. Ryszard)

Czw.  17.30  + Marii Wójcik od córki Krystyny z mężem i dziećmi

W int. Parafian (ks. Piotr)

+ Marii Wójcik z int. Barbary i Kazimierza Wolaków z Rożnowa (O. Ryszrd)

Pią.     7.00  + Eugeniusza Wójcika 4 R+

+  Marii Wójcik z int. Zarządu Firmy „Legbud – Gargula” (Ks. Piotr)

+  Marii Wójcik z int. Rodziny Paruchów z Rożnowa (ks. Zbigniew)

+  Marii Wójcik z int. sąsiada Kazimierza Wójcika (O. Ryszard)

Sob.    7.30   + Tadeusza Język 5 R+ i Rodziców Zofię i Józefa

W pewnej intencji (O. Ryszard)

Nie.     7.00   + Heleny, Stanisława, Wiesława Skałonia, Władysława Smoleńskiego

9.00   + Władysława Wiśniowskiego 26 R+

11.00   + Łukasza Gniadka 1 R+ z int. sióstr i braci z Rodzinami

Intencja Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2018 r. Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

Od 25 maja br. zaczęło obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego ws. ochrony danych osobowych. Nakłada to na wszystkie instytucje, także kościelne pewne obowiązki. Jednym z nich jest to, że wszelkie pisma zawierające dane osobowe np. świadectwo chrztu, różne zaświadczenia będzie można wydać tylko osobiście temu, kogo dokument dotyczy. Inni będą mogli pobrać taki dokument tylko na mocy pisemnego upoważnienia. Oczywiście, gdy chodzi o małoletnich stosowny dokument może odebrać w ich imieniu rodzić, albo prawny opiekun, ale już nikt z rodziny nie będzie mógł odebrać takiego dokumentu, bez pisemnego upoważnienia, gdy chodzi o osoby pełnoletnie. Oprócz pełnomocnictwa, innym sposobem przekazania dokumentu np. świadectwa chrztu jest droga służbowa tj. z parafii do parafii. W takiej sytuacji trzeba poprosić proboszcza, gdzie np. ktoś przygotowuje się do ślubu, aby zwrócił się do proboszcza parafii chrztu o przesłanie metryki chrztu do ślubu.