XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 10. 2018

1) Dzisiaj Msze św.: o godz. 7.30, 11.00, 15.00 Różaniec i Msza św.

Dzisiaj liczenie wiernych w kościołach.

2) W tym tygodniu Różaniec poprowadzą:

• poniedziałek - kl. V;
  • wtorek - kl. VI;
  • środę - kl. VII;
  • czwartek - kl. VIII;
  • piątek - wszyscy;
  • sobota - ministranci;
  • niedziela - wszyscy

3) W poniedziałek, wspomnienie św. Jana Pawła II.

4) W środę, o godz. 17.00 Msza św., Nowenna do MBNP i nabożeństwo  różańcowe.

5) W piątek, wyjątkowo Msza św. o godz. 16.00, a po wyruszymy w procesji różańcowej do w stronę Podlesia z Figurą MB Fatimskiej, ze świecami, z nagłośnieniem, odmawiając Różaniec za zmarłych którzy tam spoczywają. Bardzo serdecznie proszę wszystkich Parafian, młodzież, dzieci, dorosłych, a LSO obowiązkowo.

6) W sobotę, o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe.

7) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę i na Uroczystość Wszystkich Świętych (wykoszenie trawy wokół kościoła i innych zabudowań) bardzo serdecznie proszę P. Ignacego Skórę, Ewę Musiał, Zbigniewa Korzeniowskiego i Dariusza Szuba.

8) W następną niedzielę, 15 synodalną będziemy obchodzić Rocznicę Poświecenia Kościoła Miejscowego (Parafialnego). Msze św. o godz. 7.30, 11.00  i  o 15.00 najpierw Różaniec i Msza św.

Składka z następnej niedzieli jako, że jest to ostatnia niedziela miesiąca, to tzw. Składka inwestycyjna - część musi być przeznaczona na budujące się kościoły w naszej Diecezji.

9) W dalszym ciągu można składać wypominki i bardzo prosimy o zrobienie porządku na cmentarzu (wykoszenie trawy i wywiezienie zaległych śmieci i uporządkowanie grobów zaniedbanych. Prosimy o pomoc kolejny rejon kolędowy od  P. Sławomira Florka do P. Ignacego Skóry. Pracami pokierują Radni tego rejonu na czele z P. Grabarzem.

10) Bóg zapłać członkiniom Róży P. Zofii Gucwa za ofiarę 200 zł. na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

Bóg zapłać tym członkiniom Parafialnego Oddziału Caritas, którzy wczoraj wzięli udział w Dniu Skupienia w Zakliczynie.

11) Urząd Gminy Gromnik informuje, że wyborcy biorący udział w wyborach samorządowych w dniu 21 października br. zobowiązani są okazać Obwodowej Komisji Wyborczej ważny dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość - prawo jazdy, legitymacja ubezpieczeniowa. Głosowanie odbywa się od godz. 7.00 do 21.00.

12) Urząd Gminy Gromnik informuje, że w dniu 23 października 2018 r.(wtorek), w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie rządowego programu „Czyste Powietrze". Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, jest skierowany do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających pozwolenie na budowę budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

13) Dnia 5 LISTOPADA (PONIEDZIAŁEK) od godz. 12:00 w OŚRODKU ZDROWIA w miejscowości BRZOZOWA, odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia i na afiszu w gablocie.

Intencje Mszy Świętych

+ Krzysztofa Knapika z int. córki Anety z mężem