I NIEDZIELA ADWENTU - 02.12. 2018.

1) Msze św. dzisiaj o godz. 7.00, 9.00 i o godz. 11.00 Uroczysta Suma (bez procesji). Kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi i Sumę Odpustową o godz.11.00 odprawi, O. Bonawentura z Zakliczyna.

Tradycyjnymi świecami „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (w cenie 5 zł. za małą i 15 zł. za dużą); zajmie się Parafialny Caritas  - o co serdecznie proszę już dzisiaj członków aby je rozprowadzać po Mszach św.

2) Codziennie Msza św. roratnia o godz. 7.00. W środę o godz. 16.00

3) W środę, o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Również w najbliższą środę, po Nowennie, do naszego kościoła zawita św. Mikołaj, który przyjdzie nie tylko do ministrantów, lektorów i członków scholi „Śpiewem Chwalmy Pana”, ale także do wszystkich małych dzieci. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z paniami Małgorzatą Słowińską i Joanną Falkowską.

4) W czwartek, pierwszy miesiąca, w naszej Parafii przeżywamy liturgiczną Uroczystość św. Mikołaja Biskupa. Modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5) W piątek, pierwszy miesiąca, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 15.00 okazja do spowiedzi św. O godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszo-piątkowe, misyjne, z zmianą tajemnic różańcowych dzieci i młodzieży należących do PDMD, zmiana stacji żywych dróg krzyżowych, składka ofiar na misje.

Będzie to zarazem comiesięczne nabożeństwo przygotowujące kandydatów z klasy VIII i III Klasy Gimnazjum z Rodzicami i klasę VII. Wyjazd kapłana do chorych w I piątek o godz. 8.30.

6) W sobotę, przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 16.00. Tradycyjnie 8 grudnia Godzina łaski od 12.00 do 13.00. Do godz. 13.00 kościół będzie otwarty…

7) W następną niedzielę, Msze św. o godz. 7.00,  9.00  i o godz.11.00. Tradycyjnie w II Adwentu przypada już po raz 18: „Dzień modlitw za Kościół katolicki na Wschodzie. Po Mszach św. ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel.

8) Do sprzątania kościoła na niedzielę, bardzo serdecznie proszę, P: Dorot Kapustę i Walentynę Nosal.

9) W najbliższych dniach z opłatkami świątecznymi uda się do waszych domów Pan Organista. Bardzo serdecznie proszę o życzliwe przyjęcie Go, a ofiary złożone przy tej okazji niech będą wyrazem wdzięczności za Jego pracę dla naszej Parafii.

10) Jednym z wniosków wypracowanych przez Zespół Synodalny jest modlitwa w intencji rodzin, szczególnie tych, które przeżywają kryzys małżeński.  Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w każdą pierwszą środę miesiąca będą prowadzić modlitwę różańcową w intencji małżeństw i rodzin. Zapraszamy już w najbliższą środę do włączenia się w tę formę modlitewnego wsparcia na pół godziny przed Nowenną.

11) W dniu 9 grudnia 2018 r. w niedziel ę, przy Kościele, Szkole Koło PCK  ze Szkoły Podstawowej w Brzozowej, organizuje kiermasz  z różnymi  ozdobami świątecznymi i choinkowymi, wykonanymi przez uczniów i rodziców. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc  najbiedniejszym dzieciom z krajów misyjnych. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję, wspólnie pomożemy w budowie studni misyjnych.  Za każdy rodzaj wsparcia serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Intencje Mszy Świętych

+ Heleny i Józefa Stokłosa

II.

W int. Stanisława o zdrowie i potrzebne siły w chorobie

+ Zofii i Antoniego Zabrzeski z int. córki

II.

+ Edwarda Knapika i kolegów zmarłych z powodu tragicznych wypadków w kopalniach

I.

+ za wszystkich w czyśćcu cierpiących

+ Ludwika Łabuza i zmarłych z Rodziny

+ Józefę 2 R+ i Michała Wójcik

II.

W int. Julii i Jej Rodziców z okazji chrztu św.

+ Marii Wójcik

+ Grzegorza Skrobota 3 R+