III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27. 01. 2019

1) W dzisiejszą niedzielę, Msze Św. 7.00, 9.00, 11.00.

2) Jutro, w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

3) We wtorek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

4) W środę, Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 16.00.

Od godz. 15.00 okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca lutego.

Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i wszystkich chętnych.

Zbiórka LSO po Mszy Św.

5) W czwartek, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

6) W piątek, pierwszy miesiąca, rozpoczynamy miesiąc luty, który jest poświęcony modlitwom za konających.

Msza św. będzie o godz. 16.00 - a potem nabożeństwo pierwszo - piątkowo -  misyjne, zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci należących do PDMD, zmiana stacji Żywych Dróg Krzyżowych, ofiara na misje; będzie to zarazem obowiązkowe spotkanie dla klasy VIII i  III Gimnazjum wraz z Rodzicami przed Sakramentem Bierzmowania, który będzie udzielony w Brzozowej  31 marca 2019 r. (w niedzielę) przez ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego w czasie wizytacji kanonicznej naszej Parafii.

Okazja do Spowiedzi św. też od godz. 15.00 dla wszystkich starszych, chorych, dzieci i młodzieży.

Wyjazd kapłana do chorych od 8.30.

7) W sobotę, pierwszą miesiąca, przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem - 23 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Msze św. będą o godz. 7.00; 9.00 i 16.00.

Składka tradycyjnie przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzurowych w diecezji.

W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic.

W ten dzień przypada także 44 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego, biskupa seniora. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Po ostatniej Mszy św. bardzo serdecznie prosimy o rozebranie szopki  i choinek przy pomocy dyżurnych.

Obowiązki pierwszo-sobotnie wypełniamy na Mszy św. o godz. 7.00.

8) W następną niedzielę, pierwszą miesiąca, stanową, adoracyjną: Msze Św. 7.00 (zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), 9.00 i 11.00 (zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

9) Do sprzątania kościoła (rozebranie szopki i choinek) na Matkę Bożą Gromniczną i na niedzielę serdecznie proszę, P: Grażynę Gucwa, Joannę Skałoń i Marka Skałonia..

10) W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Bartosik, polećmy Jej duszę miłosiernemu Bogu.

Intencje Mszy Świętych

I.

+ za wszystkich w czyśćcu cierpiących

+ Ryszarda Gniadka 18 R

+ Krystyny Bartosik w 7 dzień po śmierci z int. męża

Dziękczynno - błagalna w int. Rodziny Piątków

+ Adolfa Ferenca 22 R+

W int. Rodziny Kutów z Tarnowa o zdrowie i bł. Boże

+ zmarłych z Rodziny Jamków i Piątków

+ Władysława Mrozika z int. Rodziny Manjaków z Barcic

+ Józefy 30 R+ i Ignacego Wardzała

+ Marii Cieśla 12 R+

I.

W int. Marii z okazji Imienin i rocznicy chrztu św.

Za odwiedzonych na kolędzie

+ Wojciecha Harafa w R+, Marii, Jana Gniadek