V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10. 02. 2019

1) W dzisiejszą niedzielę: Msze Św. o 7.00; 9.00 i 11.00.

2) Jutro, w poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Marii z Lourdes - Światowy Dzień Chorego.

3) W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

4) W czwartek, święto: św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy.

5) W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.

6) W następną niedzielę rozpocznie się 40 godzinne nabożeństwo przygotowujące nas do Okresu Wielkiego Postu, polegające na Uroczystym Wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Monstrancji oraz adoracji wspólnej i prywatnej.

Msze Św. o godz.7.00 a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00.

O godz. 9.00 Msza Święta po niej adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00,

O godz. 11.00 Suma która rozpocznie się adoracją wspólną, potem Msza św.  (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszam przynajmniej pół godziny wcześniej).

W następną niedzielę składka na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

7) Marek Słowiński jest mieszkańcem Zakliczyna. Ma żonę i 3 córki. Trzy lata temu zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Choroba ta powoduje zanik mięśni. W Marka przypadku porażone zostały zarówno ręce jak i nogi, dlatego wykonywanie podstawowych czynności, nawet higienicznych jest dla niego trudne a czasami niemożliwe. Żona Marka - Zosia musiała zrezygnować z pracy i od kilku miesięcy zajmuje się mężem. Choroba, niestety, cały czas postępuje. Leczenie oraz intensywna rehabilitacja są kosztowne, a to jedyny sposób na jej spowolnienie. W najbliższym czasie musi zostać zakupiony specjalistyczny wózek inwalidzki z funkcją pionizacji, którego koszt to ok. 20.000 zł.

Dla W najbliższą niedzielę 17 lutego, po wszystkich Mszach świętych Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Brzozowej przeprowadzą zbiórkę „Serce za serce”. Każdy kto otworzy serce dla Marka, otrzyma symboliczne serce z piernika. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i prosimy o modlitwę.

8) Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę, P.: Małgorzatę Koniuszy I Małgorzatę Majewską.

Referat Misyjny Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne Bóg zapłać członkiniom Róży P. Haliny Potępa za ofiarę 240 zł. na PDRW.

Intencje Mszy Świętych

I.

O zdrowie ciała i duszy dla pewnych osób

+ Władysława Mrozika z int. sąsiadów Jaroszów