V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019

1) W dzisiejszą niedzielę, V Wielkiego Postu, stanową, adoracyjną: Prymaria o godz. 7.30 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast); Suma o godz. 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn);  i o godz.15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.

2) Dzisiaj jak było zapowiadane zbiórka po Mszach św. na Hospicjum w Tarnowie organizowane przez Caritas Szkolną z Zakliczyna.

3) W dniu dzisiejszym także Koło Gospodyń z Brzozowej rozprowadza palmy własnoręcznie zrobione - dochód na cele statutowe i na chorych Parafian.

4) W środę o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

Po Mszy św. spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii a w kościele spotkanie klasy III z Rodzicami.

5) W piątek, o godz.17.00 Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. Po nabożeństwie zbiórka LSO.

W Piątek po Mszy Świętej obowiązkowe spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

6) W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.

7) W następną niedzielę zwaną Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień.

Msze św. będą: o godz. 7.30; 11.00, 15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.

W czasie Mszy św. o 11.00, będzie poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku, Szkoła Podstawowa w Brzozowej oraz Kapłani Parafii Brzozowa ogłaszają Konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ.

Komisja konkursowa – w składzie: Ks. Sebastian, Pan Dyrektor Szkoły, Pani Barbara Cieśla, Pan Krzysztof Gawlik – przy wyborze najpiękniejszej palmy będzie brała pod uwagę: sposób wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, zdobnictwo i formę, samodzielność, inwencję artystyczną, pomysłowość i oryginalność.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału.

Na zdobywców czekają cenne nagrody!

Składka z Niedzieli Palmowej (tradycyjnie) przeznaczona jest jako jałmużna postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Proszę o ofiarność na ten cel.

8) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę serdecznie proszę, P: Małgorzatę Deś i Justynę Socha.

9) Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną.

Bóg zapłać wszystkim za pomoc w misjach Parafialnych i wizytacji Biskupiej.

Zaproszenie na film „Miłość i Miłosierdzie”

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje wyjazd do kina w Tuchowie na długo oczekiwany film produkcji polskiej pt. „Miłość i Miłosierdzie”, którego treść można ująć następująco:

„Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić.”

Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci powyżej 12 roku życia w dniu 17 kwietnia, tj. środa w Wielkim Tygodniu, bowiem film będzie doskonałym przygotowaniem do Triduum Paschalnego i nadchodzącej po Świętach Niedzieli Miłosierdzia. Zapisy w tym tygodniu u p. Krystyny Gotfryd. Wyjazd spod kościoła o 16.45, koszt. 20 zł.

Intencje Mszy Świętych

8.04 – 14.04.2019

+ Joanny Potępa 6 R+ i zmarłych z Rodzin

+ Języka Mariana 28 R+ i Marka Czekaja