VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14. 04. 2019

1) Dzisiejszą  Niedzielą  zwaną Palmową rozpoczynamy Święty Wielki Tydzień. Msze św. dzisiaj będą:  Prymaria o godz. 7.30; Suma  o godz.11.00, w czasie,  której będzie poświęcenie palm na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Konkurs Palm Wielkanocnych -  Komisja (w której skład wchodzą Ks. Sebastian, Pan Dyrektor, Pani Barbara Cieśla, Pan Krzysztof Gawlik). O godz.15.00 Gorzkie Żale, kazanie pasyjne i Msza św.

W dzisiejszą Niedzielę, przeżywamy XXXIV Światowy Dzień Młodzieży.

2) Jutro w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę - Msza św. będzie o godz. 7.30.

Chcemy w ten sposób umożliwić ośmioklasistom na ich prośbę udział we Mszy św. przed egzaminami.

Natomiast jutro, w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00 okazja do Spowiedzi św. dla tych, którzy jeszcze z naszej Parafii z niej nie skorzystali.

3) W Wielką Środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 7.30.

(W wielką Środę i Czwartek sprzątanie i dekorowanie kościoła, przy pomocy osób wyznaczonych oraz członków grup parafialnych).

4) Od Wielkiego Czwartku rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne zakończone Uroczystością Zmartwychwstania Chrystusa.

5) W Wielki Czwartek, o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. wieczorna Wieczerzy Paschalnej.

Po Komunii św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja prywatna do godz. 21.00.

6) W Wielki Piątek, od godz. 8.30 adoracja prywatna Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz.17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a potem obchód Męki Pańskiej.

W tym dniu, w którym obchodzimy pamiątkę śmierci Pana Jezusa na Krzyżu nie celebruje się Mszy św.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) i abstynencja (od 14 do końca życia). (Abstynencję starajmy się zachować także w Wielką Sobotę do Wigilii Wielkanocnej).

Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża są tradycyjnie przeznaczone na Ziemię Świętą.

Po Komunii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, odśpiewanie trzech części Gorzkich Żali i Adoracja Prywatna do godz. 22.00.

Na Wielki Piątek jest piękny zwyczaj przybierania kwiatami i ozdobami krzyży przydrożnych i krzyża misyjnego. Zachowajmy ten zwyczaj.

7.)W Wielką Sobotę od godz. 8.30 Adoracja Prywatna Pana Jezusa w Grobie.

Zwracam się z serdeczną prośbą do Członków Ochotniczej Straży Pożarnej o asystowanie przy Grobie Pana Jezusa, o wzięcie udziału w Rezurekcji, niesienie Baldachimu oraz krzyża i figury Chrystusa Zmartwychwstałego. Podobnie proszę o adorowanie Pana Jezusa w ciemnicy i w grobie (od wieczora Wielkiego Czwartku, aż do wieczora Wielkiej Soboty) LSO, czyli ministrantów i lektorów.

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę będzie w kościele o godz. 9.00; 10.00 i 12.00.

Ceremonie Wielkiej Soboty rozpoczną się o godz. 18.00 zakończończone uroczystą Procesją Rezurekcyjną.

Bardzo proszę o  niesienie w tej procesji: wszystkich obrazów, chorągwi i feretronów. Na tę procesję zapraszamy całą Parafię w tym wszystkich ministrantów i lektorów.

8) W Niedzielę  Zmartwychwstania, Msze św.: 7.00, 9.00 i 11.00.

9) Do sprzątania kościoła i przygotowania grobu Pana Jezusa (dbania także o porządek po nabożeństwach wszystkich dni Triduum Paschalnego i Uroczystość Wielkanocną, oraz Poniedziałek Wielkanocny) bardzo serdecznie proszę P: Wioletę Gajczowską, Annę Mrozik, Annę Bartosik, Marię Wantuch i Kazimierę Bień.

10) Obowiązkowe zbiórki ministrantów i lektorów w Wielki Wtorek o godz. 12.00; w Wielki Czwartek i Piątek o godz. 10.00

11) Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom Młodzieży Bierzmowanej za ofiarowanie nowych świec ołtarzowych oraz kwoty 1200 zł. na komputer potrzebny do Ekranu, aby wyświetlać pieśni w Kościele podczas nabożeństw.

12) Szkolne Koło Wolontariatu w Zakliczynie w imieniu podopiecznych Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanama serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za modlitwę oraz wsparcie datkami działalności hospicjum..

13) OGŁOSZENIE: Urząd Gminy Gromnik informuje o możliwości oddania przez rolników z terenu Gminy Gromnik dużych opon ciągnikowych i kombajnowych. Opony będą odbierane bezpośrednio od zainteresowanych rolników. Rolnicy mogą zgłaszać się do sołtysów oraz do Urzędu Gminy pok. nr 9 do dnia 10.05.2019r., celem wpisania się na listę.

14.)Ogłoszenie Wójta gminy Gromnik: W dniach 29 i 30 kwietnia 2019r. na parkingu przy nowym Kościele w Gromniku w godz. od 9.00 do 14.00 wydawana będzie żywność dla osób zakwalifikowanych w ramach Programu Pomoc Żywnościowa.

I tak: 29 kwietnia 2019 r. skierowania od nr. 1 do 130;

zaś 30 kwietnia 2019 r. skierowania od nr. 131 do 267.

Intencje Mszy Świętych

15.04 – 21.04.2019

+ Wiesława Mrozika z int. Janiny Wideł z Rodziną

W int. Bronisławy Potępy o szczęśliwy przebieg operacji int. bratowej Zuzanny