XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2019

1) Msze św. dzisiaj będą: o godz. 7.00; 9.00, oraz 11.00.

2) W poniedziałek, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

3) W środę, Msza św. o godz. 7.30, a następnie Nowenna do MBNP.

4) W czwartek, Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

50 W piątek, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

6.)W sobotę, wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników - Patronów Diecezji.

Msza św. o godz. 7.30.

Po Mszy Świętej obowiązkowa zbiórka LSO przed odpustem.

7) W następną niedzielę, przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

Msze św. będą: o godz. 7.00;.9.00, oraz o 11.00 Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną, którą odprawi i kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi: Ojciec Nataniel Marchwiany, Gwardian i Proboszcz Klasztoru Ojców Franciszkanów z Zakliczyna.

W czasie procesji bardzo serdecznie prosimy o udział całą Służbę Liturgiczną Ołtarza, dzieci pierwszo-komunijne w strojach, chłopców  z dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiaty, bardzo proszę także o wzięcie wszystkich figur, obrazów, chorągwi, feretronów, a strażaków o niesienie baldachimu.

8) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, bardzo serdecznie prosimy, P: Elżbietę Knapik, Renatę Gądek, Wojciecha Gucwę oraz Władysława Wróbla.

9) Bardzo prosimy o wykoszenie trawy i uporządkowanie cmentarza kolejny rejon kolędowy od P. Tadeusza Wróbla do Mariusza Gniadka. Pracami pokierują Radni z tego rejonu oraz P. Grabarz.

10) Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną.

11) „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa”- to hasło XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2019 r.

Zapisy do 18 lipca w kancelarii parafialnej, a następnie w parafii Dębno.

Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się 20 lipca o godz. 19.00 w Kościele w Dębnie.

Koszt uczestnictwa w PPT nie uległ zmianie i wynosi 100,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. III gimnazjum włącznie tylko 20 zł resztę dopłaca Caritas.

Więcej informacji o pielgrzymce na stronach internetowych Pielgrzymki.

Intencje Mszy Świętych

8.07 – 14.07.2019

+ Marii Gniadek 2 R+

+ Jana Sochy z int. członków Róży P. Mariana Sochy