XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019

1) Nasza Parafia przeżywa dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej z Góry Karmel.

Odpust polega na darowaniu kar za nasze lub bliźnich, którzy odeszli do wieczności - odpuszczone grzechy. Aby taki odpust zyskać należy wypełnić znane warunki, m.in. oczyszczenie duszy w Sakramencie Pokuty i przyjęcie Komunii św.

Msze św. dzisiaj będą o godz. 7.00; 9.00, oraz 11.00 Uroczysta  Suma z procesją Eucharystyczną, którą odprawi i kazania na wszystkich Mszach św. wygłosi: Ojciec Nataniel Marchwiany, Gwardian i Proboszcz Klasztoru Ojców Franciszkanów z Zakliczyna.

2) W czasie procesji porządek będzie następujący: krzyż, ministranci i lektorzy, figury, obrazy, chorągwie, feretrony następnie  dzieci pierwszo-komunijne, chłopcy  z dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiaty, członkowie OSP niosący baldachim, kapłan z Panem Jezusem oraz pozostali.

3) Jutro, wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

Imieniny obchodzi o. Bonawentura OFM, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4) We wtorek, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej z Góry Karmel.

5) W środę, Msza św. o godz. 7.30, a następnie Nowenna do MBNP.

6) W czwartek, wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

7) W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.

8) W następną niedzielę Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Od następnej niedzieli rozpocznie się 20 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”.

Po Mszach św. poświęcenie kierowców, podróżnych i pojazdów mechanicznych, oraz tradycyjna zbiórka do puszek Akcji św. Krzysztof - 1 gr za 1 km. bezpiecznej jazdy - MIVA Polska na środki transportu dla Misjonarzy. Warto wiedzieć, że wszyscy nasi tarnowscy misjonarze korzystają z pojazdów ufundowanych przez MIVA.

9) Składamy serdeczne Bóg zapłać Czcigodnemu Ojcu Natanielowi.

Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim kapłanom z naszego Dekanatu, kapłanom Seniorom na ręce Księdza Dziekana. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o przygotowanie naszej Uroczystości, czyli Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej, Szafarzowi, ministrantom, lektorom, Panu Organiście i scholii, wszystkim sprzątającym, dekorującym kościół, pracującym i pomagającym w kuchni. Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi…

Serdecznie witamy i dziękujmy wszystkim gościom spoza Parafii i Wam Drodzy Parafianie tak licznie zgromadzonym.

10) Do sprzątania kościoła na następną niedzielę, serdecznie prosimy, P: Barbarę Gucwa i Ewę Szczepanek.

Bóg zapłać Ks. Sebastianowi za wykoszenie trawy i kolejnemu rejonowi kolędowemu za porządek na cmentarzu.

11) Jeszcze raz składamy Wielkie Bóg zapłać 2 rodzinom za ufundowanie nagłośnienia na procesje. Zostało już zakupione i pierwszy raz zostanie użyte podczas dzisiejszej procesji.

Intencje Mszy Świętych

15.07 – 21.07.2019

+ Zofii 56 R+ i Wojciecha Wróbel

II.