XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.07.2019

1) W dzisiejszą niedzielę: Msze św.: Prymaria o godz.7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00.

2) Jutro w poniedziałek, wspomnienie św. Marty.

3) W środę we wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, o godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

Od godziny 16.00 okazja do Spowiedzi św. przed pierwszym piątkiem miesiąca.

4) W czwartek, pierwszy miesiąca, wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła - tradycyjnie modlimy się za powołanych i o nowe powołania.

W najbliższy czwartek, rozpoczniemy miesiąc sierpień. Miesiąc pielgrzymowania do Matki Narodu  i Abstynencji od alkoho­lu.

Uczyńmy wszystko przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by ten miesiąc sierpień był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie, w naszej Parafii, w naszych rodzinach i życiu osobistym.

W czwartek  też przypada 75 rocznica Powstania Warszawskiego. Przeżyjmy ten dzień w  zadumie i modlitwie za poległych o wolność.

5) W piątek, pierwszy miesiąca, - Święto Matki Boskiej Anielskiej - 2 sierpnia.

W każdym kościele parafialnym można w tym dniu zyskać pod zwykłymi warunkami Odpust Porcjunkuli - także w kościele klasztornym w Zakliczynie odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej.

O  godz.17.00 Msza św., nabożeństwo pierwszo-piątkowe, połączone z misyjnym, zmianą tajemnic różańca misyjnego dzieci należących do PDMD, zmianą Stacji należących do Żywych Dróg Krzyżowych i zbiórka ofiar na misje.

Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W pozostałe dni przed nabożeństwami.

Wyjazd kapłana do chorych o godz. 8.30.

6) W sobotę, pierwszą miesiąca sierpnia o godz. 7.00 Godzinki do NMP, cząstka Różańca przy wystawionym Najświętszym Sakramentem, 15 minutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych a następnie Msza św.

7) W następną niedzielę, Święto Patronalne księży Proboszczów.

Jest to pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, stanowa ze zmianą tajemnic różańcowych.

Msze św.: Prymaria o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz.11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

8) Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę P: Danutę Mrozik i Paulinę Jarosz.

"Jutro, w poniedziałek 29 lipca o godz. 13.15 przy naszym kościele zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości, objętości i wydajności płuc, oraz równowagi kwasowo - zasadowej. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Szczegóły na ulotkach, które można pobrać przy prasie katolickiej".

Szczepan Martyka 22 - letni mieszkaniec gminy Zakliczyn, do września tamtego roku był zdrowym, wesołym, wysportowanym i pogodnym mężczyzną. Jednakże po nagłym pęknięciu krwiaka znajdującego się w mózgu, Jego świat się niestety zmienił. Obecnie jest leżący. Na chwilę obecną potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji neurologicznej aby powrócić do zdrowia. 11 sierpnia rodzina i przyjaciele Szczepana będą zbierać datki do puszek przed kościołem. Bóg zapłać za okazane serce i wsparcie. Rodzina i Przyjaciele Szczepana.

Przewodnik grupy numer 5 PPT Ks. Grzegorz Sroka informuje, że w dniu 4 sierpnia (niedziela) w godzinach od 17.00 do 18.00 przy kościele w Dębnie, będzie działał sekretariat pielgrzymkowy i tam będzie się można zapisać do grupy numer 5.

Msze św. od 29. 07 do 04. 08. 2019 r.

Pon.   7.30   + Marii Skrobiś

+ Eugeniusza  Knapika z int. wnuczki Justyny z mężem i synem

Wto.   7.30   + Emilii Ciesielczyk

+ Eugeniusza  Knapika z int. syna Kazimierza z żoną i dziećmi