XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 11. 08. 2019

1) Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Jak było zapowiadane, dzisiaj po Mszach św., rodzina i przyjaciele Szczepana Martyki będą zbierać datki do puszek przed kościołem na Jego rehabilitację...
2) W środę, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Msza św. i Nowenna do MBNP o godz. 7.30.
3) W czwartek, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej. Święto obowiązkowe. Msze św. o godz.7.00, 9.00 i Suma o godz.11.00. Po Sumie poświęcenie ziół i wieńców żniwnych jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe  żniwa. W ten dzień wspominamy także 99 rocznicę Cudu nad Wisłą.
4) W to święto, po raz drugi członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będą rozprowadzać przed i po każdej Mszy św. bukieciki z ziół i kwiatów na pamiątkę tego święta. Rozdając bukieciki, prosimy o wsparcie finansowe dla Filipa, który po wypadku ma uszkodzony kręgosłup i siedzi na wózku. Potrzeba funduszy na kosztowną rehabilitację. Filip jest synem pani Marii Pociechy, pielęgniarki z POZ w Gromniku. Z góry dziękujemy za dołączenie się do akcji wsparcia Filipa.
Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Zapraszamy do zapisów!
5) W sobotę, wspomnienie św. Jacka, kapłana. Msza św. o godz. 7.30. Dzis wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę.
6) W następną niedzielę, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i Suma o godz. 11.00. Trwa XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, a wśród nich nasi Parafianie. Otaczajmy ich naszą modlitwą.
7) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę na Uroczystość MB Zielnej i niedzielę: P. Lucynę Więcek, Elżbietę Cieślę i Dorotę Zygadło.
8) OGŁOSZENIE: W związku z planowanym przygotowaniem wniosku o przyznanie dofinansowania z Unii Europejskiej, Wójt Gminy Gromnik zaprasza mieszkańców gminy z poza Aglomeracji „GROMNIK", do podpisania umowy użyczenia działki w celu przystąpienia do programu budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Gromnik.
Umowy należy podpisać w Urzędzie Gminy Gromnik, pok. Nr 9 lub 10 do dnia 30.08.2019r.

Msze św. od 12 do 18. 08. 2019 r.

Pon.   7.30     + Wiesława Mrozika z int. kuzynki Marii Socha z Rodziną
                      + Eugeniusza  Knapika z int. córki Zofii z mężem i synami
Wto.   7.30     + za wszystkich w czyśćcu cierpiących
                    + Eugeniusza  Knapika z int. Zakładu Pogrzebowego „Jasica”
Śro.    7.30     + Ludwika Łabuza i zmarłych z Rodzin
                     + Eugeniusza  Knapika z int. córki Krystyny z mężem
Czw.   7.00  Czesława Janochy i zmarłych z Rodziny
           9.00   Małgorzaty Szczepanik 36 R+
                    + Eugeniusza Knapika z int. żony
          11.00  Józefa, Wiesława, Stanisława i Marii Kujawskich, Antoniego, Marii Kapałków,
       Józefa i Julii Cichońskich
Pią.     7.30    + Józefy Gucwa 57 R+
                      + Eugeniusza Knapika z int. Firmy API Steel
Sob.    7.30   + Agnieszki 27 R+ i Władysława Gągoli
                      + Eugeniusza Knapika  z int. wnuka Roberta
         15.00   ślubna: Dominika Koniuszy - Arkadiusz Iwaniec
Nie.     7.00   W int. pewnego małżeństwa z okazji 20 rocznicy ślubu
           9.00    + Juliana Wójcika z int. córki Barbary z Rodziną
                      W int. Parafian
         11.00   W int. Lucyny z okazji Imienin

Trwają Msze św. gregoriańskie za + Władysława Potępę z Podlesia.