XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.10.2019

1) Dzisiaj w pierwszą miesiąca, stanową ze zmianą tajemnic różańcowych  Msze św. będą: 7.30, (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn), zaś  nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00 a po nim Msza św.

2) Codziennie Msza św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.

Różaniec poprowadzą:

Poniedziałek - Żywe Drogi Krzyżowe;

Wtorek - klasa 7;

Środa - klasa 6;

Czwartek - klasa 5;

Piątek – Caritas;

Sobota – ministranci;

Niedziela - Rada Parafialna

3) Jutro, w poniedziałek, wspomnienie NMP Różańcowej.

4) W środę, o  godz.17.00 Msza św., oraz Nowenna do MBNP połączona z Różańcem.

5) W sobotę, Msza św. i Różaniec o godz. 7.30.

6) W następną niedzielę przeżywać będziemy po raz 19 Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”.

Msze św. o godz. 7.30; 11.00  oraz o godz. 15.00 Różaniec i Msza św.

Przeżywany kolejny Dzień Papieski to również dzień jedności i solidarności, czego wyraz stanowić będzie ogólnopolska zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", oraz na Fundację Abp. Jerzego Ablewicza - po Mszach św. na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.

W minionym roku szkolnym ze stypendiów Fundacji skorzystało ponad 2 tys. uczniów.

Niech nasza nawet najskromniejsza ofiara, często z własnego niedostatku, przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych Polaków był zawsze szczególnie drogi. Wierzymy, że stypendyści będą w przyszłości świadkami wartości duchowych, rodzinnych i patriotycznych w duchu nauczania Świętego Papieża Polaka.

7) W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, uświadamiamy sobie, że duszom w czyśćcu cierpiącym pomagamy: intencją Mszy św., Komunią św., zyskiwanymi odpustami, modlitwą, i tradycyjnymi wypominkami.

Kartki na wypominki roczne i listopadowe można będzie zabrać od ministrantów, już dzisiaj.

Tradycyjnie prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i o zabieranie śmieci ze sobą do swoich domowych kontenerów - bo i tak kwota Waszych opłat nie wzrośnie.

8) Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną.

Bóg zapłać za zrobienie nowego podestu przy ołtarzu.

9) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę na niedzielę, P: Renatę Wójcik i Agatę Cieślę.

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Barbary Knapik - polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu…

Intencje Mszy Świętych

7.10 – 13.10.2019

+ Stefani Cygan