XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.10.2019

1) Dzisiaj Msze Św. o godz. 7.30, 11.00, zaś o 15.00 Różaniec i Msza św.

2) O prowadzenie różańca prosimy: Poniedziałek - Róża P. Mariana Sochy; Wtorek - Róża P. Jana Bartosika; Środa - Procesja; Czwartek - Parafialny Zespół Synodalny.

Dzisiaj i w następne dni okazja do Spowiedzi św. (przed pierwszym piątkiem i na Uroczystość Wszystkich Św.) pół godziny przed nabożeństwami. Zapraszamy wszystkich…

3) Jutro, święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

4) W środę, Msza św. o godz.16.00, a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w stronę Podlesia na cmentarz żołnierski. Zapraszamy cała Parafię ze świecami.

5) W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Po Różańcu zbiórka LSO.

6) W piątek, pierwszy miesiąca, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze Św. o godz. 7.30, 11.00, zaś o 14.00 z kazaniem żałobnym a następnie procesja na cmentarz z wypominkami, różańcem, pięcioma stacjami i końcowym błogosławieństwem.

W ten dzień rozpoczniemy Tydzień i Miesiąc modlitw za zmarłych, w czasie którego będziemy starali się pomagać jak najwięcej zmarłym w czyśćcu cierpiącym przez zyskiwanie Odpustów, przyjmowanie Komunii św., Różaniec, modlitwy i wypominki - które można dalej składać.

7) Przez cały dzień Wszystkich Świętych (czyli w piątek) na cmentarzu w czasie Mszy św. i poza, na prośbę Ks. Bp. Ordynariusza i Ks. Rektora Seminarium Duchownego w Tarnowie, tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie i rozbudowę naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie (niech to będzie także nasz dar dla wybawienia w czyśćcu cierpiących).

Dlatego bardzo serdecznie proszę o pomoc w zbiórce na cmentarzu w Dzień Wszystkich Świętych: Parafialny Zespół Synodalny, Akcję Katolicką, Zelatorów i członków Róż Różańcowych, Margaretek i Żywej Drogi Krzyżowej a także starszych lektorów i ministrantów (bardzo proszę zapisywać się dzisiaj po Mszach św.).

Będzie także  druga puszka na cele związane z cmentarzem: częściowy wywóz śmieci, zapłata za wodę, ubezpieczenie, itd.

Z racji Wszystkich św. nie będzie wyjazdu kapłana do chorych.

8) Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku - cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w int. Ojca św., oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego.

Wierni, którzy odwiedzą kościół w celu przyjścia z pomocą zmarłym i odmówią tam „Ojcze nasz..” i „Wierzę w Boga Ojca...,”- mogą od godz. 12.00 Wszystkich Świętych aż do północy z drugiego na trzeciego listopada, po wypełnieniu wyżej podanych warunków zyskać odpust zupełny.

Odpust zupełny można zyskać (dla jednej osoby w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień. Ponieważ nie jesteśmy pewni, co do posiadania odpowiedniej dyspozycji, dlatego można więcej razy wypełnić warunki wymagane do odpustu zupełnego.

9) W sobotę, pierwszą miesiąca, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W ten dzień każdy kapłan ma prawo i przywilej odprawić trzy Msze św.: 1) w intencjach Ojca św., 2) za wszystkich w czyśćcu cierpiących i 3) w zamówionej intencji.

Msze św. będą o godz. 7.00,  7.45, oraz o godz. 16.30 Różaniec z wypominkami i Msza św.

Składka w czasie Mszy św. na ten sam cel co zbiórka do puszek  na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych, czyli na WSD w Tarnowie.

Obowiązki związane z pierwszą sobotą miesiąca proszę odprawić sobie indywidualnie.

10) W następną niedzielę,  pierwszą miesiąca, adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych.

Msze Św. o godz. 7.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla matek i niewiast), 9.00 i 11.00 (po niej zmiana tajemnic różańcowych dla ojców i mężczyzn).

11) Do sprzątania kościoła (wygrabienia liści wokół kościoła) bardzo serdecznie prosimy na Uroczystość Wszystkich Świętych i na następną niedzielę: P:.Wiesławę Socha, Krzysztofa Sochę; Mariolę Socha; Marię Socha.

Bóg zapłać Państwu Klimczakom za piękne kwiaty do kościoła.

12) Zakończył się Kurs Lektorski w naszym dekanacie. W dniu wczorajszym z rąk Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza 5 naszych ministrantów otrzymało błogosławieństwo do posługi lektora. Są to: Kacper Kwiek, Kamil Kwiek, Mateusz Myszor, Bartłomiej Potępa i Filip Zygadło. Cieszymy się bardzo z nowych lektorów i życzymy im odważnego i pięknego czytania słowa Bożego. Gratulujemy także Rodzicom.

Intencje Mszy Świętych

28.10 – 3.11.2019

+ Tadeusza Języka z okazji Imienin

+ Zofii Kwiek 24 R+, Franciszka i Rozalii Wróbel