XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019

1) Dzisiaj Msze św. o godz.7.00, 9.00 i 11.00.

Po Mszach św. zbiórka do puszek na „Prześladowany, poszkodowany Kościół - tym razem na Południowy Sudan”.

Jak podaje Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie", w ponad 50 krajach chrześcijanie są prześladowani i żyją w śmiertelnym zagrożeniu. W 70 krajach na świecie wiara jest ograniczana, a chrześcijanie dyskryminowani i przekonywani do odrzucenia Chrystusa. Co roku na ca­łym świecie za wiarę w Chrystusa umiera ponad 150 000 Jego wyznawców. Ktoś obliczył, że średnio co trzy minuty z powodu wyznawanej wiary ginie jakiś chrześcijanin. Dziś niedziela pamięci o Kościele prześladowanym. Tylko w zeszłym roku zginęło za Chrystusa 7 tys. chrześcijan, a zniszczono 2,4 tys. kościo­łów i klasztorów.

2) Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.

3) Jutro, w poniedziałek, 11 listopada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

W ten dzień przypada 101 rocznica od­zyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zawierzamy Panu losy naszego narodu, a także naszych rodzin i wspólnot.

Msza św. o godz. 7.00.

4) We wtorek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

5) W środę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. O godz.16.00 Msza św. Nowenna do MBNP połączona z 10 Różańca z wypominkami.

6) W sobotę, o godz. 7.30 Msza św., wypominki i dziesiątek różańca.

7) W przyszłą niedzielę Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

W następną niedzielę  w Światowy Dzień Ubogich, odbędzie się tradycyjna akcja - „Chlebki Miłosierdzia” - (w cenie 5 zł.) które będą rozprowadzać członkowie Caritasu Parafialnego.

Przeżywać będziemy także Światowy Dzień Pamięci o ofiarach Wypadków Drogowych.

8) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę, P: Marię Gniadek i Monikę Bryn9dal.

9) Jest do nabycia piękny album „Kościoły Diecezji Tarnowskiej - Nasze dziedzictwo” - wydane z okazji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. To wspaniałe dzieło ukazujące bogactwo artystyczne naszych kościołów, także naszego kościoła brzozowskiego, to wspaniała pamiątka i prezent dla siebie i najbliższych, np. kogoś kto wyjechał już z naszej Parafii. Cena 80 zł.

Intencje Mszy Świętych

11.11 – 17.11.2019