XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019

1) Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Dzisiaj, w Światowy Dzień Ubogich, odbywa się tradycyjna akcja – „Chlebki Miłosierdzia” (w cenie 5 zł.) które będą rozprowadzać członkowie Parafialnego Oddziału Caritas.

2) Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.

3) W tym tygodniu:

- Poniedziałek, wspomnienie bł. Karoliny Kózki, i męcz.

- Środa, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapł., o godz. 16.00 Nowenna i Msza św.

- Czwartek, wspomnienie Ofiarowania NMP, Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

- Piątek, wspomnienie św. Cecylii, i męcz.

- Sobota, Msza św. o godz. 7.30.

7) W przyszłą niedzielę Uroczystość CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA obchodzona jako patronalne Święto Akcji Katolickiej w całej Polsce, a w naszej Diecezji także jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza.

Będzie to zarazem kolejna Niedziela Synodalna oraz z racji ostatniej niedzieli miesiąca listopada będzie tzw. Składka inwestycyjna. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

8) Już za 2 tygodnie, 1.12.2019 r., nasza Parafia będzie obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja Biskupa naszego Patrona.

9) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie prosimy, P: Annę Truchan i Małgorzatę Słowińską.

10) Serdecznie prosimy o nie wrzucanie do kontenera chryzantem, można je złożyć bez doniczek w wyznaczonym miejscu na parkingu.

11) Z ofiar złożonych na kwiaty została zakupiona nowa wykładzina dywanowa do Prezbiterium. Zostanie zamontowana w najbliższych dniach. Składamy Bóg zapłać za ofiary.

12) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W najnowszym Gościu Niedzielnym: Niezwykły jest upór, z jakim papież Franciszek stara się zarazić chrześcijan „opcją na rzecz ubogich”.

W Niedzieli: przeczytamy artykuły: Dar starości, Moje życie to cud, Technika dla seniora.

Intencje Mszy Świętych

18.11.2019 – 24.11.2019

+ Krystyna Bartosik – z int. Rodziny Ścigajów z Olkusza

+ Krystyna Bartosik – z int. Zakładu Pogrzebowego JASICA

+ Maria Gucwa 8R+ i Józefa, Józef i Helena Gucwa

+ Piotr i Anna Rojek R+ i zmarli z Rodziny

+ Krystyna Bartosik – z int. kolegi syna Marcina Tryby

+ Krystyna Bartosik – z int. Janiny i Jana Robak z Policht

+ Janusz Potępa – z okazji imienin

+ Krystyna Bartosik – z int. Katarzyny i Piotra Robak

+Maria i Władysław Budzyński oraz Teresa Rojek

+ Joanna Gniadek

I.

+ Franciszek i Maria Kwiek; Katarzyna i Augustyn Kwiek oraz Maria, Małgorzata, Stanisław i Zofia Komorek

+ Krzysztof Piątek R+

+ Jan, Katarzyna Nastałek; Teofila i Franciszek Dychtoń oraz Władysław Dychtoń

+ Leopold Koniuszy 24 R+ i zmarli z Rodziny

W intencji Parafian

W int. Julki w 1 R. Ur., Kacperka w 3 R. Ur. i Amelki w 5 R. Ur.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!