XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.11.2019

1) Dzisiaj: Prymaria o godz.7.00, Wotywa o godz. 9.00  i Suma o godz. 11.00.

2) Codziennie po Mszy św. wypominki i dziesiątek Różańca.

4) W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP,  wypominki, i Msza św.

Po nabożeństwie na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i członków POAK, oraz w kościele obowiązkowa zbiórka Ministrantów i Lektorów.

5) W czwartek przypada 10 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

6) W sobotę, w święto św. Andrzeja, Apostoła o godz. 7.30 Msza św.

7) W przyszłą niedzielę rozpoczyna się już Adwent, czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Okazją ku temu będą Roraty, Spowiedź Adwentowa.

Pierwszą niedzielą Adwentu - czyli już w następną - rozpoczynamy także nowy rok liturgiczny (kościelny)  pod hasłem: "Wielka Tajemnica Wiary".

Także w następna niedzielę I Adwentu nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja Biskupa, w czasie której kazania wygłosi i Sumę odpustową odprawi Ks. Prałat dr Piotr Drewniak - Diecezjalny Konserwator Zabytków, Wykładowca w WSD w Tarnowie.

Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

Zmiana tajemnic różańcowych będzie w niedzielę 8.12.

8) W okresie Adwentu a także Wielkiego Postu nie dekoruje się kościoła kwiatami, dlatego te ofiary proszę składać P. Ludmile. Bardzo proszę znowu w tej sprawie o elementarną uczciwość względem całej Parafii - także tych, którzy przez ostatnie tygodnie nie musieli kupować kwiatów, dzięki ofiarności  Państwa Klimczaków, którzy ofiarowali piękne kwiaty. Niech Dobry Bóg wynagrodzi obfitymi łaskami.

9). Do sprzątania kościoła i wokół - na niedzielę prosimy bardzo serdecznie, P: Jadwigę Potępę, Teresę Wójcik i Henrykę Pazgan.

10) W dniu wczorajszym w Zakliczynie odbył się Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Halowej LSO, z naszej parafii wzięły udział 3 drużyny. W kategorii ministranci zajęliśmy IV miejsce; lektorzy młodsi – I miejsce i lektorzy starsi – I miejsce. Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w rozgrywkach rejonowych. Dziękujemy Panu Dyrektorowi B. Buratowskiemu za opiekę i trenowanie naszych drużyn. Dziękujemy również Rodzicom chłopców za obecność na turnieju i życzliwość.

11) Dziś w tarnowskiej Katedrze Biskup Tarnowski nadaje odznaczenie, medal Dei Regno Servire, czyli w służbie Królestwa Bożego, dla osób które od lat angażują się w swojej parafii. W tym roku medalem zostaną odznaczone 52 osoby, a wśród nich P. Ludmiła Wójcik z naszej parafii. Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

Intencje Mszy Świętych

25.11 – 1.12.2019

+ Anny, Alojzego Sowa, Zofii, Franciszka, Marii Wójcik

+ Edwarda Oleksyka i zmarłych z Rodziny