II Niedziela Adwentu - 08.12.2019

1) W dzisiejszą niedzielę Msze św. o godz. 7.00,  9.00  i o godz.11.00.

Tradycyjnie w dzisiejszą niedzielę (II Adwentu) przypada już po raz 20: „Dzień modlitw za Kościół katolicki na Wschodzie. Po Mszach św. ogólnopolska zbiórka do puszek na ten cel.

W dzisiejszą niedzielę także przy Kościele, Szkolne Koło PCK ze Szkoły Podstawowej w Brzozowej, organizuje kiermasz  z różnymi ozdobami świątecznymi i choinkowymi, wykonanymi przez uczniów i rodziców. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc  najbiedniejszym dzieciom z krajów misyjnych.

2) Codziennie Msza św. roratnia o godz. 7.00.

Jutro, w poniedziałek, obchodzi swoje Imieniny m. in. Ks. Biskup Wiesław Lechowicz. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

3) W środę, o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św. Po Mszy św. zbiórka LSO.

4) W piątek, wspomnienie św. Łucji i Dzień Modlitw za ofiary stanu wojennego.

5) W sobotę, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Msza św. o godz. 7.30.

6) W następną niedzielę, trzecią Adwentu - Gaudete, Msze św. o godz. 7.00,  9.00  i o godz.11.00.

7) Do sprzątania kościoła na niedzielę, bardzo serdecznie proszę, P: Wiesławę i Grażynę Wójcik.

Od środy rozpoczną się Msze św. Gregoriańskie za śp. Marię Knapik poza Parafią.

Dzisiaj, 8 grudnia Godzina łaski od 12.00 do 13.00. Matka Boża, objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Do godz. 13.00 kościół będzie otwarty…

Intencje Mszy Świętych

9.12 – 15.12.2019

+ Walerii Majka z okazji Imienin i Zygmunta