ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (I NIEDZIELA ZWYKŁA) - 12.01.2020

1) W dzisiejszą niedzielę, Msze św. będą w następującym porządku: Prymaria będzie o godz. 7.00, Wotywa o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00.

Chociaż, kończy się dzisiaj Okres Narodzenia Pańskiego, i rozpoczyna Okres zwykły w ciągu roku, to jednak w liturgii, kolędy śpiewamy do dnia 2 lutego.

2) W środę o godz.16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

Po nabożeństwie na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, zaś w kościele obowiązkowa zbiórka LSO.

3) W piątek, wspomnienie św. Antoniego, opata, w Kościele katolickim w Polsce - Dzień Judaizmu.

4) W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.

W ten dzień rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18 - 25. 01. 2020 r.)

5) W następną niedzielę: Msze św. o godz. 7.00, 9.00  i 11.00.

W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie tradycyjna, doroczna składka  przeznaczona  na ubezpieczenie kościoła, wszelkich zabudowań plebańskich (w Securitas i PZU) także OC parkingu, cmentarza itd.

6) W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego.

Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy szczególnie do przekazywania tego podatku naszym drogim chorym Parafianom (P. Janowi i Mirkowi) na rehabilitację, a także na Fundację Nasza Przyszłość.

Numery KRS znajdziemy niedługo w  gablocie i na stronie internetowej…

7) 25 stycznia 2020 (sobota) organizowany jest wyjazd dla ministrantów, dzieci biorących udział w kolędzie misyjnej oraz scholii Śpiewem Chwalmy Pana do Zabawy - miejsca śmierci bł. Karoliny i Parku Trampolin w Tarnowie. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Sebastiana. Ilość miejsc ograniczona.

8) Do sprzątania kościoła bardzo serdecznie proszę P: Zbigniewa Wójcika i Barbarę Szczepanik.

Urząd Gminy Gromnik informuje, że w związku ze zmianą opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wydawane będą mieszkańcom Zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty:

- w miejscowości Brzozowa w dniu 15 stycznia 2020r. w godz. 8:00 - 11:00 w Domu Ludowym w Brzozowej.

- w miejscowości Polichty także w dniu 15 stycznia 2020r. w godz. 11:30 -14:00 w Domu Ludowym w Polichtach. Jednocześnie informuje się, że będzie możliwość odbioru zawiadomienia w Urzędzie Gminy Gromnik p. nr. 9 w innych terminach.

Intencje Mszy Świętych

13.01. – 19.01.2020