V NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.02.2020

1) W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 40 godzinne nabożeństwo przygotowujące nas do Okresu Wielkiego Postu, polegające na Uroczystym Wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Monstrancji oraz adoracji wspólnej i prywatnej.

Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma która rozpocznie się  zakończeniem adoracji.  (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszamy przynajmniej pół godziny wcześniej).

2) Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

3) We wtorek, wspomnienie Najświętszej Marii z Lourdes - Światowy Dzień Chorego.

4) W środę o godz. 16.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

Po nabożeństwie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

Po Mszy Św. obowiązkowa zbiórka LSO.

5) W piątek, święto, św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy.

6) W sobotę, Msza św. o godz. 7.30.

7) W następną niedzielę dalszy ciąg 40 godzinnego nabożeństwa przygotowującego nas do Okresu Wielkiego Postu, polegające na Uroczystym Wystawieniu Najświętszego Sakramentu w Monstrancji oraz adoracji wspólnej i prywatnej. Prymaria o godz.7.00 a po niej adoracja wspólna i prywatna do godz. 9.00. O godz. 9.00 Wotywa i adoracja wspólna, a następnie prywatna do godz.11.00, zaś o godz. 11.00 Suma która rozpocznie się  adoracją wspólną, potem Msza św.  (Na adorację prywatną uczestników Sumy zapraszam przynajmniej pół godziny wcześniej).

W ten dzień przypada 12 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Wiesława Lechowicza – pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.

W następną niedzielę składka na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

8) Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie zachęca do hojnego wsparcia akcji charytatywnej mającej na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych. Darem serca wesprą Państwo Małopolskie Hospicjum dla Dzieci.  Każdy darczyńca otrzyma serduszko - symbol dobroci i miłości. Zbiórka odbędzie się 16 lutego 2020 po Mszach świętych. Katechetka JUSTYNA IWANIEC - KOORDYNATOR AKCJI.

9) Do sprzątania kościoła na niedzielę bardzo serdecznie proszę, P.: Teresę i Jolantę Myszor.

10) Wójt Gminy Gromnik przypomina o obowiązku odbierania zawiadomień o podwyżce opłaty za odpady komunalne w Urzędzie Gminy Gromnik pok. Nr. 9 w godzinach pracy Urzędu.

Intencje Mszy Świętych

10.02 – 16.02.2020

I.

+ za wszystkich w czyśćcu cierpiących

+ Władysława Jakubca z int. Anny i Ryszarda Bartosik

I.

O zdrowie dla pewnej osoby

+ Władysława Jakubca z int. syna Piotra z Rodziną

+ Marii Kozioł, Matyldy i Stanisława Rzepki

+ Władysława Jakubca z int. syna Pawła z Rodziną

+ Zofii, Alfonsa Jamka, Teresy i Jana Piątek z int. Ewy i Tadeusza Piątek

+ Władysława Jakubca z int. córki Marii z Rodziną

+ Heleny Sowa 20 R+

+ Władysława Jakubca z int. córki Pauliny z Rodziną

+ Walerii Fela 1 R+

+ Władysława Potępy z int. córki Agaty z mężem – poza parafią

W pewnej intencji

+ Romana Wójcika 4 R+

W intencji Parafian – poza parafią

+ Ignacego i Genowefy Gądek

Trwają poza Parafią - Msze św. gregoriańskie za śp. Władysława Potępę z Podlesia.

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się Msze św. gregoriańskie za śp. Mateusza Kluka.