VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA – 5.04.2020

1) Przeżywamy Niedzielę Palmową, Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień. Nie będzie konkursu Palm.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z dekretem Biskupa Tarnowskiego dotyczącym Wielkiego Tygodnia.

Od 2.04.2020 aż do odwołania Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane bez udziału wiernych. Wybaczcie, tę decyzję, ale nie potrafimy powiedzieć 6 lub 7 osobie: „Ty nie możesz wejść do Kościoła na Msze Świętą”.

Zachęcamy do duchowego łączenia się z kapłanami sprawującymi Eucharystię w zamówionych intencjach.

2) Z racji epidemii nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.

3) W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę – Msza Św. o godz. 8.00

4) Od Wielkiego Czwartku rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne zakończone Uroczystością Zmartwychwstania Chrystusa. Bez udziału wiernych.

5) Liturgia poszczególnych dni Triduum Paschalnego będzie rozpoczynała się o godz. 18.00.

Wielki Czwartek – Wieczerza Pańska o godz. 18.00

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00

W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (obowiązuje od 18 do 60 roku życia), a spożywanie pokarmów mięsnych od 14 roku życia.

Na Wielki Piątek jest piękny zwyczaj przybierania kwiatami i ozdobami krzyży przydrożnych i krzyża misyjnego. Zachowajmy ten zwyczaj.

W Wielki Piątek rozpoczyna się również nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota – Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej.

W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Zachęcamy, aby we własnych domach, ojciec rodziny pobłogosławił stół wielkanocny przed śniadaniem w niedzielę.

Obrzęd błogosławieństwa będzie można pobrać: POBIERZ….

6) Zgodnie z dekretem Biskupa Tarnowskiego, w tym roku nie tworzymy ciemnicy, grobu Pańskiego oraz nie będzie adoracji krzyża.

7) W Niedzielę Zmartwychwstania, Msze Św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00

8) W ciepłe dni kościół będzie otwarty przez cały dzień.

9)  W obecnej sytuacji nie ma możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy o telefoniczny kontakt z duszpasterzami. Jest ona nadal możliwa indywidualnie w kościołach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Pamiętajmy o żalu doskonałym połączonym ze szczerą wolą wyspowiadania się, gdy to już będzie możliwe.

Dodatkowo okazja do spowiedzi w naszej parafii będzie w Wielkim Tygodniu od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiego Piątku od godz. 15.00 do 16.00, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Jeden kapłan w konfesjonale pod wierzą, a drugi w zakrystii. Nie będzie wtedy udzielana komunia święta. Pamiętajmy w kościele  podczas spowiedzi może przebywać maksymalnie 5 osób, dlatego prosimy przygotować się do spowiedzi w domu i wchodzić pojedynczo. Przed kościołem może być tylko 1 osoba.

Intencje Mszy Świętych

6.04 – 12.04.2020

+ Edward Oleksyk, Anna i Wojciech i zmarli z Rodziny

+ Władysław Potępa – z int Rodziny Wojnarów z Tarnowa

I.

Za dusze w czyśćcu cierpiące

+ Władysław Potępa – z int. Mariusza z Rodziną

+ Joanna Potępa 8 R+ i zmarli z Rodzin

+ Marian Język 29 R+

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

I.

W int. KAPŁANÓW – Ks. Proboszcza, Ks. Sebastiana i Ks. Piotra, oraz zmarłych kapłanów pracujących w parafii

II.

O bł. Boże, zdrowie, opiekę NMP i zachowanie od nieszczęść dla pewnej rodziny

WIELKI PIĄTEK

Liturgia na cześć Męki Pańskiej o 18.00

+  Jan Włudyka – z int. siostry Czesławy z Faściszowej

+ Helena Bednarz 12 R+ i zmarli z Rodziny

W int. Parafian

+ Marian Kasprzyk 11 R+

+ Stanisław Małek 4 R+

+ Kazimierz Wojtas – z int. Parafian

+ Helena, Stanisław, Wiesław Skałoń, Władysław Smoleński i zmarli z Rodziny

Zachęcamy do nabywania elektronicznej wersji Gościa Niedzielnego https://www.igomedia.pl/Zamow-GN - koszt 4 zł.